توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
۷۶۰۰ واحد مسکن مهر تا پایان سال در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۱
استاندار لرستان گفت: ۳ هزار واحد از مسکن‌های خود مالک بنا و ۴۶۰۰ واحد دولتی مسکن مهر تا پایان سال در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد .
به گزارش عرش نیوز، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه شورای مسکن استان در استانداری لرستان با بیان اینکه مسکن مهر بیشتر استان‌های کشور به‌جز تهران و لرستان رو به اتمام است، اظهار داشت: حدود ۵ هزار و ۸۹۸ واحد مسکن خود مالک وجود دارد که این در گونه مسکن‌ها دولت فقط به مالک وام ارائه دهد و ساخت‌وساز به عهده مالک است و شخص می‌تواند از یک تا ده واحد مسکن مهر بسازد.

وی افزود: ۳ هزار واحد از مسکن‌های خود مالک بناشده است که تا پایان سال ۹۳ به اتمام برسد و مابقی آن در سه‌ماهه نخست سال ۹۴ به پایان می‌رسد

بازوند بیان کرد: ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر وجود دارد که متولی آن دولت یا به عبارتی اداره راه و شهرسازی است که بنا بر آماده شدن ۴ هزار و ۶۰۰ واحد آن تا پایان سال ۹۳ شده است.

استاندار لرستان با اشاره به بحث آماده شدن فاز دو مسکن مهر عنوان کرد: تا پایان اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ آماده‌سازی این فاز انجام می‌گیرد.

وی بابیان این‌که مسکن مهر دره‌گرم ۸۶۰ واحد بوده است تصریح کرد: تکمیل ۳۶۰ واحد باقی‌مانده تا سه‌ماهه اول سال ۹۴ به پایان می‌رسد و آماده‌سازی این فاز تا پایان امسال است.

بازوند در رابطه با نبود استاندارد کافی در بعضی از ساختمان‌ها خاطرنشان کرد: دو هزار واحد مسکن مهر در سطح استان در شهرستان پلدختر ساخته‌شده که باوجود داشتن طبقاتی بیشتر از چهار طبقه فاقد بالابَر هستند که تعدادی از این مسکن مهرها متعلق به مدد جویان بهزیستی است.

استاندار لرستان عنوان کرد: به مسئله ۶۰۰ واحد مسکن‌های بدون بالابَر تا پایان سال ۹۳ رسیدگی می‌شود حل می‌شود و هزار و ۴۰۰ واحد از این‌ها توسط یک گروه تخصصی با مسئولیت اداره کار و امور اجتماعی و اداره تعاون چگونگی نصب بالابَر در این واحدها تا یک ماه آینده اعلام می‌شود.

وی لرستان در رابطه با تجاوز به حقوق شهروندی در ساخت‌وساز بعضی از خانه‌ها بیان کرد: در سطح شهر افرادی از پیاده‌روی جلوی منزل استفاده از قبیل ساخت پله در سطح پیاده‌رو انجام می‌دهند که یک کار غیرقانونی و تجاوز به حقوق شهروندی است که بنا به بررسی معاونت عمرانی قطعاً نسبت به تخریب آن‌ها اقدام می‌کنیم چراکه یک خسارتی به مبلمان شهری نیز وارد می‌کند.

بازوند گفت: گاهی نمای بعضی خانه‌ها نیز ناکامل است درحالی‌که برای گرفتن پروانه ساخت باید این نما کامل باشد چراکه نمای ساختمان متعلق به همه مردم و سیمای شهراست و ما به دنبال برطرف کردن چنین تخلفاتی در سطح شهر هستیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 336128