توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه به همت نخبگان و جوانان منطقه نیاز دارد
شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۹
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان در مسیر تغییر و توسعه قرار گرفته است و نیاز به همت, اراده نخبگان، جوانان و صاحبان سرمایه دارد تا نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند.
به گزارش عرش نیوز؛علی اوسط هاشمی در همایش هم اندیشی جوانان استان در سالن خاتم استانداری اظهار داشت: خوشبختانه نگاه رهبری و دولت تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان, نگاه عمیقی است به ویژه برای توسعه سواحل مکران و آینده درخشانی که برای این استان نوید دهنده است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت ها و قابلیت ها و توانمندی های فراوانی که در این استان وجود دارد با مردمانی خونگرم و مهربان, لذا شان و جایگاه این استان باید درخور و شایسته مردم آن باشد که دولت برای تغییر و تحول این خطه از میهن, توجه و نگاه عمیقی دارد.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه امروز سنگینی بار نگاه عمیق مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید بر دوش جوانان و نخبگان نهاده شده است, گفت: بنابراین از نخبگان, جوانان و تحصیلکرده های استان انتظار می رود تا با تلاش و جدیت بیش از پیش بتوانند ظرفیت ها و قابلیت های کلان استان را شکوفا سازند.

هاشمی به توسعه زیرساخت های استان سیستان و بلوچستان پرداخت و عنوان کرد: تمام تلاش ما بر این بوده تا زیرساخت های این استان را توسعه دهیم به طوری که یک میلیارد و 600 میلیون دلار برای شبکه گاز استان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای طرح انتقال آب با لوله به مزارع کشاورزی و برای آبیاری تحت فشار برای 146 هزار هکتار اختصاص یافته که شغل پایدار ایجاد می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از موارد دیگر می توان به جلوگیری از هد رفت آب, آغاز فعالیت عملیات ایجاد سد شهری کور و سد  ماشکیل, ایجاد کارگاه های کارآفرینی, اختصاص 8 میلیارد دلار برای مهار آب های مرزی کشور به طوری که چابهار آینده ای پر از آب خواهد داشت, مجوز برای پهلو گرفتن کشتی های ترانزیتی و جابجایی کالا, پهلو گرفتن کشتی های حامل گندم اشاره کرد.

هاشمی, لایروبی و توسعه اسکله های بندر چابهار به منظور پهلوگیری کشتی هایی با ظرفیت 100 هزار تنی و بالا بردن ظرفیت تخلیه و بارگیری اسکله های شهید بهشتی و کلانتری تا 86 میلیون تن و اکتشاف 86 هزار کیلومتر مربع از معادن استان را از دیگر طرح های در دست اجرایی دولت تدبیر و امید در این استان برشمرد.

وی از دیگر طرح های بزرگ استان را, ایجاد کارخانه مواد معدنی در سراوان در صورت فراهم شدن شرایط, تسریع کار در کارخانه سیمان سرباز و ایجاد کارخانه لاستیک سازی در منطقه رامشار سیستان, ایجاد کارخانه پتروشیمی چابهار و ایرانشهر و کارخانه فولاد, زمینه ایجاد هاب خودروسازی در استان, نام برد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: باید به نیروی انسانی و منابع انسانی توجه کافی داشته باشیم چراکه نگاه ما صرفا اقتصادی نیست بلکه باید از عمق به نخبگان و تحصیلکردگان استان نگاه کرد.

هاشمی به ایجاد مراکز ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: همه افراد تحصیلکرده, ارزشی, صاحب نفوذ استان باید با هم تلاش کنند تا افرادی را که در دام اعتیاد گرفتارند, نجات دهند زیرا که نجات معتاد نجات جامعه است و در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجان شده به طوری که اکنون با راه اندازی دو مرکز سالم سازی کودکان و یک مرکز بانوان حرکت خوبی را در استان آغاز کرده ایم.

وی بیان کرد: از دیگر موارد مهم, کمک کردن به بازماندگان از تحصیل و ایجاد شرایط مجدد برای تحصیل آنان است که امیدواریم سال تحصیلی آینده هیچ کودک بازمانده از تحصیل در استان نداشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان در زمینه ناامنی ها گفت: ناامنی در شهرستان ایرانشهر تا حدودی کاهش یافته و چندین باند سرقت در این شهرستان شناسایی و دستگیر شده اند.

هاشمی در رابطه با ترورهای سرباز و قصرقند نیز افزود: عاملان این ترورها نیز در دستور کار بوده و در اختیار نهاد مربوطه است و به یاری خداوند در مسیر روشنی قرار گرفته ایم.

وی عنوان کرد: باید رویکرد آموزشی داشته باشیم بدین منظور در توافق سند 4 ساله مدیریت برنامه ریزی, نگاه ویژه به آموزش و پرورش دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین تاکید کرد تا جوانان و نخبگان در قالب تور بازدیدی از پروژه های استانی داشته باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: طی جلساتی با مسئولان حوزه امنیتی کشور و همچنین جلسات شورای تامین, صحبت های شده تا از ظرفیت و پتانسیل بومیان در حوزه سیاسی و سایر موارد استفاده شود.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان هم در این همایش گفت: طی این مدت یک سال, تشکیل جلسات پی درپی و دیدگاه مثبت استاندار را به جوانان استان شاهد بودیم از جمله آزادی، آینده خواهی، انتخابات بخشداران جوان که بیشتر از حوزه مشاوران جوان بودند.

سید محسن کالوندی افزود: روند توسعه و پیشرفت استان با حضور استاندار محقق خواهد شد.

وی عنوان کرد: اتفاقات مهمی در حوزه مشاوران جوان رخ داد از قبیل انتخاب بخشداران جوان, در هر شهرستانی میدانی با نام جوان نامگذاری می شود و در برخی از شهرها نامگذاری شده, همچنین جلسات متعددی به دستور استاندار به صورت تخصصی مانند تشکیل اتاق های فکر در فرمانداری ها, شناسایی و انتخاب مشاوران جوان و در هر فرمانداری اتاقی به جوانان و مشاوران جوان برای ارتباط بهتر با مردم در اختیارشان قرار گرفت.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای اولین بار برگزاری جشنواره بنیاد ملی نخبگان در استان و افزایش تعداد نخبگان, پیگیری مبحث اشتغال جوانان به صورت جدی را داشتیم.

کالوندی افزود: همچتین جوانان مستقیما و به صورت رودرو مشکلات خود را به استاندار و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و معاون سیاسی و اجتماعی و دیگر معاونان استاندار انتقال دادند.

همایش هم اندیشی استاندار باحضور بیش از 300 نفر از جوانان استان از همه اقشار مختلف سراسر استان در سالن خاتم استانداری برگزار شد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 346929