توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:
خیابان امام ماکو پس از ۳۰ سال بازگشایی می‌شود
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۳
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: این سازمان با انجام مصالحه با مالکان خصوصی در مسیر خیابان امام ماکو انتظار ۳۰ ساله مردم برای بازگشایی این خیابان را پایان می‌دهد.
به گزارش عرش نیوز: امروز جلسه‌ای برای بررسی نحوه تعریض خیابان امام خمینی(ره) ماکو با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزادماکو، نماینده مردم شهرستانهای ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، شهردار و شورای شهر ماکو و جمعی از صاحبان املاک حاشیه خیابان امام این شهر در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در این جلسه با اشاره به اهمیت تعریض و بازگشایی خیابان امام اظهار داشت: تلاش تمامی مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو خدمت به مردم بوده و در صورت قبول صاحبان اماکن مسکونی و تجاری برای مصالحه منطقه آزاد در مدت سه ماه این خیابان را تعریض و به اتمام می رساند.

حسین فروزان با بیان اینکه در حال حاضر این خیابان به یکی از مشکلات و معضلات اساسی شهر ماکو تبدیل شده است افزود: سازمان منطقه آزاد حاضر است برای مصالحه و معاوضه با صاحبان املاک در کنار خیابان امام ۱۰ هزار متر مربع زمین تجاری را که به عنوان بازارچه تجاری در شهرک ولیعصر ماکو و کنار مصلی در نظر گرفته است در قالب ۱۱۰ مغازه ۴۰ تا ۵۰ متر مربعی به این افراد واگذار نماید.

فروزان با اشاره به جدیت سازمان منطقه آزاد ماکو در تعریض خیابان امام در اولین فرصت ممکن گفت: برای این کار سازمان منطقه آزاد ماکو به شدت حافظ اموال و املاک مردم بوده و نهایت سعی خود را برای رعایت عدالت در مصالحه و معاوضه بکار می برد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو از شروع فنس کشی و حصار کشی منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: اجرای این طرح از فروردین ماه سال آینده با ۲۸ کیلومتر فنس کشی و حصار کشی شروع می شود و با اتمام فنس کشی تمامی اماکن تجاری محدوده منطقه آزاد از قوانین تجاری منطقه آزاد ماکو تبعیت کرده و تمامی اماکن تجاری منطقه آزاد فرقی با اماکن تجاری بازارچه مرزی نخواهند داشت.

فروزان شروع آسفالت ریزی خیابانهای سطح شهر ماکو و احداث نمایشگاه های دائمی را از دیگر طرح های منطقه آزاد در سال آینده اعلام کرد.

۵۰۰ متر باقی مانده از خیابان امام مسیرگشایی می شود

نماینده مردم شهرستان‌های ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه از میزان تعریض خیابان ماکو تنها ۵۰۰ متر باقی مانده است گفت: وضعیت موجود خیابان امام ماکو قابل قبول نبوده و لازم است تمامی مسئولان شهر تلاش نمایند این خیابان هرچه سریعتر بازگشایی شده و به اتمام برسد.

محمد علی پور وضعیت کنونی خیابان امام ماکو را مشکل ساز دانست و افزود: ترافیک شدید و اختلال در رفت و آمد و هدر رفتن وقت و سرمایه مردم در تردد از این خیابان از جمله مشکلات اساسی است.

تعریض خیابان امام با همکاری مردم ماکو ممکن است

شهردار ماکو نیز در این جلسه با درخواست از شهروندان برای همکاری لازم با شهرداری و پرداخت حق و حقوق قانونی شهرداری از جمله عوارض اظهار داشت: تنها با همکاری مردم و صاحبان املاک با شهرداری این خیابان تعریض می‌شود.

منوچهر فرضی تصریح کرد: با دست به هم دادن و همدلی و همکاری شهروندان، شهرداری خواهد توانست با اجرای عدالت و مصالحه با شهروندان و صاحبان املاک خیابان را تعریض کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 346820