توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
همزمان با عید فطر صورت می‌گیرد
آغاز دور دوم سفرهای تابستانی گردشگران به گیلان
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۹
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از آغاز دور دوم سفرهای تابستانی گردشگران همزمان با عید سعید فطر به این استان خبر داد.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، رضا علیزاده صبح امروز در جریان بازدید از طرح‌های گردشگری این شهر با اشاره به آمار ورودی مسافران از ابتدای تابستان امسال به گیلان اظهار کرد: از ابتدای تیر ماه جاری تعداد 3 میلیون و 848 هزار و 201 نفر مسافر وارد استان شده است.

 
وی از کاهش 9 درصدی ورود گردشگران در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: کاهش ورود مسافران به دلیل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان است.

 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه یک‌میلیون و 583 هزار و 687 نفر گردشگر از ابتدای تیر ماه جاری در گیلان اقامت کردند، تصریح کرد: اقامت مسافران با کاهش 24.89 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه است.

 
وی ماه مبارک رمضان را در ورود گردشگران تاثیرگذار خواند و گفت: آمار مذکور با احتساب رکود سفر در ماه مبارک رمضان است.

 
وی از آغاز دور دوم سفرهای تابستانی گردشگران به گیلان خبر داد و بیان کرد: دور جدید سفرهای تابستانی گردشگران همزمان با عید سعید فطر به استان آغاز می‌شود.

 
علیزاده با اشاره به آمادگی مراکز گردشگری و اقامتی گیلان در استقبال از مسافران، خاطرنشان کرد: مواهب طبیعی دریا، جنگل، کوه و ... از جمله جاذبه‌های گردشگری استان محسوب می‌شود.
کد مطلب: 286926