توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار یزد: رسالت پاسداری از انقلاب به عهده مردم است
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۳
استاندار یزد گفت: رسالت پاسداری و تحکیم پایه های انقلاب اسلامی بر دوش عامه مردم و هدایت آن بر عهده رهبر معظم انقلاب است.
به گزارش عرش نیوز؛سید 'محمد میرمحمدی' سه شنبه شب در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر استان یزد، تقویت احساس تعلق و علاقه مردم نسبت به انقلاب را از وظایف مسوولان برشمرد و افزود: هیچکس نباید خودش را با ارزشها و آرمانهای امام (ره) و انقلاب بیگانه بداند.

وی اظهار کرد: در ایام الله دهه فجر باید با تقویت این احساس، فرصت بروز و ظهور عشق و علاقه مردم را مهیا کنیم که هر اندازه این عشق و علاقه را عمیق تر نشان دهیم، این سوال را در مردم دنیا ایجاد کرده ایم که انقلاب اسلامی و مکتب اسلام چیست که مردم با گذشت 36 سال از پیروزی آن این گونه اشتیاق نشان می دهند.

میرمحمدی به تدبیر، دقت نظر و هوشمندی امام راحل در هدایت انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: امام (ره) بر حسب شرایط زمان دربرابر توطئه های ابرقدرتهای شرق و غرب، شعار نه شرقی نه غربی را اعلام و مردم نیز به تاسی از این شعار جهت گیری روشنی پیدا کردند.

وی ادامه داد: این ملت با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی و پیروی از رهبری امام راحل انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند و جمهوری اسلامی را مستقر و مبانی نظام را مستحکم کردند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز به عنوان قدرت منطقه ای مطرح و در همه جهت گیریهای نظام بین الملل توجه ها را به خود جلب کرده است.

وی با بیان اینکه دهه فجر مروری بر آرمانهای امام، انقلاب، شهدا، خودباوری بیشتر، نزدیک شدن به مبانی اسلام، قرآن سیره پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) است، تاکید کرد: با نسلی مواجه هستیم که در جریان انقلاب نبوده اما در فضای انقلابی رشد کرده اند.

وی گفت: برای آشنایی نسل جوان با ارزشهای انقلاب و امام باید در برنامه های دهه فجر به آنان نقش داده و زمینه مشارکت این قشر را فراهم کنیم زیرا حضور قشرهای مختلف مردم در برنامه ها از تفرقه جلوگیری می کند.

استاندار یزد همچنین با اشاره به دوران دفاع مقدس یادآور شد: در این دوران طلایی، آحاد مردم کشور ضمن دفاع از میهن اسلامی، در برابر دشمنان سرافراز بیرون آمدند و نیروهای خلاق برای خود اتکایی میدان و آزادی بیشتری پیدا کرند.

میرمحمدی اتحاد ملی و انسجام مردمی را مانع اجرای توطئه های دشمنان در برابر پیشرفت کشور عنوان و خاطرنشان کرد: مشارکت عامه مردم پاسخگوی همه مسائل است و برهمین اساس باید با تلاش و برنامه ریزی این اتحاد و انسجام را تقویت کنیم.

وی همچنین خاطره گویی، نقش دادن ویژه به خانواده های معظم شهدا، دقت نظر در گفتار و کردار و تنوع در برنامه ها را در برگزاری آیین های دهه مبارک فجر تاثیرگذار و نقطه قوت امسال را نهضت اربعین و حضور میلیونی مردم در کربلا با وجود تهدیدهای گروه تکفیری داعش خواند.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355325