توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مجوز راه‌اندازی ۸ نمایندگی اوقاف در ایلام صادر شد
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۸
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، از صدور مجوز برای راه اندازی ۸ نمایندگی اوقاف و امور خیریه در شهرستان های مختلف استان ایلام خبر داد.
به گزارش عرش نیوز:
به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، حجت الاسلام محمد کاروند اظهار کرد: تاکنون نمایندگی اوقاف شهرستان های ایلام و ایوان راه اندازی شده و هشت شهرستان دیگر استان نیز در انتظار راه اندازی نمایندگی این نهاد مقدس هستند.

وی افزود: رسیدگی بهتر و سریع تر نسبت به امر موقوفات و بقاع متبرکه، تکریم ارباب رجوع، ترویج و گسترش فرهنگ وقف، تسریع در انجام فعالیت های عمرانی و فرهنگی در بقاع متبرکه و جذب اعتبارات از اهداف راه اندازی نمایندگی اوقاف در شهرستان های این استان است.

حجت الاسلام کاروند، با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه در سال های اخیر توانسته به عنوان استان برتر شناخته شود، افزود: با وجود کمبود اعتبارات و نیروی انسانی اما با تلاش شبانه روزی کارکنان این دستگاه موفق شدیم چندسال پیاپی در سطح کشور رتبه برتر را به خود اختصاص دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، میزان درآمد موقوفات را در سال ۹۲، ۱۲۰ میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: این میزان در سال جاری به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی، به شناسایی و احیای موقوفات جدید در استان اشاره کرد و گفت: موقوفات هلیلان، احیای ۱۴۰ هکتار از اراضی موقوفه رضاآباد مهران و موقوفه امام زاده ابراهیم(ع) نمونه بارز از این اقدامات بوده است.

حجت الاسلام کاروند، بیان کرد: موقوفات در این استان زیاد بوده اما در طول دوران های مختلف نسبت به آنها کم لطفی شده و به فراموشی سپرده شده اند که در حال حاضر بایستی اقدام به احیای این موقوفات شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، با اشاره به اجرای طرح ها و برنامه های مختلف به منظور ترویج و گسترش فرهنگ وقف در استان، تصریح کرد: در سال گذشته ۱۰۰ برنامه در این زمینه در صدا و سیمای مرکز ایلام تولید و پخش شده است.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی به دنبال آن هستیم تا برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و در حوزه پیشبرد اهداف سازمان تلاش خود را دوچندان کنیم.
کد مطلب: 305924
 
 


پربازدیدترین