توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک مسوول آموزش وپرورش:
رشته های کار دانش براساس نیاز بازار کار ایجاد می شود
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰
مدیرکل دفتر آموزش های کار دانش وزارت آموزش وپرورش گفت: رشته های کار دانش که براساس نیاز بازار کار ایجاد می شود؛ در کارآفرینی موثر است.
به گزارش عرش نیوز؛سید مصطفی آذرکیش افزود: اکنون 440 هزار هنرجو در چهار هزار و 400 هنرستان شاخه کار دانش در 264 رشته در کشور مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه 38 درصد از این تعداد را هنرجویان دختر تشکیل می دهند اظهار کرد: تلاش داریم آموزش ها را متناسب با نیاز بازار کار در شاخه های فنی وحرفه ای و کار دانش ارایه دهیم تا زمینه اشتغال این افراد فراهم شود.

مدیرکل دفتر آموزش های کار دانش وزارت آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: براساس سیاست ها ما به دنبال این هستیم که فرهنگ کارآفرینی را به جای کارجویی توسعه دهیم.

آذرکیش با بیان اینکه اگر تفکر کارآفرینی در دانش آموزان فرهنگ سازی شود زمینه توسعه پایدار در کشور فراهم می شود کارآفرینی را نیاز کشور خواند و گفت: هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش بهترین مکان برای تحقق این امر هستند.

وی ادامه داد: رشته های جدید شامل بورس، تجهیزات پزشکی، طراحی طلا و جواهرات، کابینت و چوب، رشته های کشاورزی با تفاهم نامه های منعقد شده در بسیاری از استان ها متناسب با نیاز هر منطقه ایجاد شده است.

مدیرکل دفتر آموزش های کار دانش وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه شاخه کار دانش، کانون آموزش های مشارکتی است گفت: افرادی که در شاخه های آموزش، مهارت کسب می کنند راحت تر جذب بازار کار می شوند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 340628