توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
همایش بزرگ مرگ بر آمریکا در همدان برگزار شد
ضرغامی: شبکه های اجتماعی خانواده محور در کشور ایجاد شود
دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۸
عضو شورای عالی فضای مجازی ایجاد شبکه های اجتماعی خانواده محور را در کشور خواستار شد.
به گزارش عرش نیوز، عزت‌الله ضرغامی شامگاه شنبه در همایش «مرگ بر آمریکا» در همدان خطاب به جوانان و نوجوانان با اشاره به اینکه بدانید مسئله مقاومت مساوی با جنگ، میدان مبارزه و خونریزی نیست، اظهار کرد: مصداق بارز مقاومت در مبارزه رزمندگان در دفاع مقدس و مقاومت مدافعان حرم است.

وی با بیان اینکه هر کس کار بزرگی انجام دهد و در آن کار توفیق پیدا کند به خاطر مقاومت بوده است، ادامه داد: کسی بدون مقاومت، زحمت و ایستادگی مقامات بالا کسب نمی‌کند.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه مقاومت امری فطری و لازمه وجود هر انسان است، مقاومت در هر عرصه‌ای را باعث پیروزی دانست و افزود: برای مثال می‌توان به المپیک به عنوان عرصه هم‌آوردی ورزشکاران اشاره کرد که مقاومت قهرمانانی چون کیانوش رستمی باعث کسب توفیق برای او و ملت ایران شده است.

وی در ادامه کسب مدال طلا توسط این قهرمان و تقدیم آن به شهدای مدافع حرم را اقدامی شایسته دانست و ادامه داد: به طور حتم برای کسب این مدال مقاومت بسیار شده و زحمت کشیده شده است.

ضرغامی ادامه داد: کسانی که در راه خیر قدم برمیدارند؛ برای اینکه انسان‌های موفقی شوند سختیها را برای رضای خاطر خدا تحمل میکنند.

وی در ادامه با اشاره به فضای مجازی و استفاده جوانان و نوجوانان از این فضا اظهار کرد: در صورتی که با برنامه و هدایت خانواده از فضای مجازی استفاده شود می‌توان از آن به عنوان یک فرصت بزرگی برای جامعه بهره جست.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و ... می توان از فضای مجازی به خوبی بهره برد، ادامه داد: شبکه‌های اجتماعی خانوادهمحور تاثیرگذاری بالایی دارند که باید به این سمت و سو پیش رفت.

وی افزود: شبکه‌هایی که بر پایه خانواده تشکیل شده و بزرگترهای خانواده در آن حضور داشته باشند می‌تواند در راستای آموزش جوانان موفق باشد.

ضرغامی با اشاره به تلاش دشمن برای بیهویت کردن جوانان از طریق شبکه‏های اجتماعی گفت: اگر بتوانیم از ابزارهای دشمن به نفع خود بهره برده و آنها را بومی کنیم، در هدایت جوانان و نوجوانان میتواند مثمر ثمر باشد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت کار جمعی در پیشبرد امور بیان کرد: خداوند فرموده کسانی که در دنیا دور هم جمع میشوند و کار خیر انجام می‌دهند دسته جمعی وارد بهشت میشوند.

رئیس سابق صدا و سیما برگزاری همایش بزرگ «مرگ بر آمریکا» را نیز یکی از مصادیق کار جمعی و در راستای تحقق نیتی الهی دانست و افزود: مردم ما موضع ضد استکباری را همچنان حفظ کرده‌اند و قدر خون شهدا را می‌دانند.

وی برگزاری تجمع‌های ضداستکباری را باعث ترس و واهمه دشمن خواند و اظهار کرد: همین اجتماعات پشت دشمن را به لرزه درمیآورد.

ضرغامی با بیان اینکه تیر دشمن با وحدت ملت به سنگ می‌خورد، بیان کرد: چندین سال است که دشمن با استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای در فضای ایران بیش از هر کشور دیگری تلاش می‌کند تا به اهداف خود دست یابد؛ حتی در جریان فتنه نیز تلاشهای خود را کرد تا جایی که تعمیرات و تغییرات در فضای مجازی را به تأخیر انداختند تا فتنه به نتیجه برسد اما به هیچ کجا نرسیدند.

وی با تأکید بر لزوم دوری از تفرقه و ضرورت توجه به وحدت و همبستگی گفت: باید تفرقهها و اختلافات را کنار گذاشت و ید واحده شد.

رئیس سابق صدا و سیما با بیان اینکه کشور مملو از استعدادها و توانمندیهای جوانان است که باید با وحدت آنها را شکوفا سازیم، ادامه داد: اگر اختلافات کنار گذاشته شود بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد؛ آن زمان دیگر مجبور نیستیم برای رفع مشکل به فراسوی مرزهای کشور چشم داشته باشیم.

وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در ارتباط با بدعهدی‌های آمریکا، افزود: این در حالی است که ایران طبق زمانبندی به تعهدات خود عمل کرد اما آمریکایی‌ها بدعهدی کردند چراکه ماهیت استکبار بدعهدی است که هر روز بیشتر برای مردم آشکار می‌شود.

ضرغامی با بیان اینکه نباید توفیق مردم در ساختن ایرانی آباد را منوط به غربی‌ها کنیم، افزود: اگر دستگیره وهمی و خیالی درست کردهایم و هر لحظه برنامهها و چهارچوب‌های آینده را به این دستگیره خیالی وصل کردیم باید بدانیم هیچ گاه دشمنان قسم‌خورده در این راه قدم برنمی‌دارند.

وی در پایان با قدردانی از مردم همدان برای حضور باشکوه در همایش «مرگ بر آمریکا» بیان کرد: برای نخستین بار است که چنین جمعیت پرشوری را در فضای باز برای شرکت در مراسم استکبارستیزی می‌بینم که باید قدردان این اجتماعات مردمی بود.

*

حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی نیز در این آیین با بیان اینکه در برگزاری این همایش مسئله سیاسی و طرفداری از یک جناح مطرح نیست بلکه مبارزه با استکبار و آمریکا به عنوان یک عقیده مطرح میشود، اظهار کرد: در مبانی دینی ما مبارزه با استکبار یک حقیقت است.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که انقلاب اسلامی بر پایه مبانی دینی شکل گرفته است، افزود: ماهیت این انقلاب وقتی حفظ خواهد شد که آرمان‌ها و سیرت آن اسلامی باشد.

مدیر موسسه کلامی احیا با بیان اینکه اگر انقلاب از قرآن و اهل‌بیت (ع) فاصله بگیرد ماهیت خود را از دست خواهد داد، اضافه کرد: انقلاب تا وقتی اسلامی است که نهج‌البلاغه و قرآن در آن اجرایی شود.

وی ایستادگی در برابر کسی که در برابر حرف خدا می‌ایستد را واجب دانست و خاطرنشان کرد: اسلام دین جنگ و مخالف مذاکره نیست؛ تعامل با جامعه جهانی را حرام نمی‌داند و دیوارههای کشور را نمیبندد اما برای مذاکره چند شرط را مطرح می‌کند.

شعبانی در تشریح این مطلب گفت: در مذاکرات باید خود را برتر ببینیم زیرا هیچ‌گاه تفکر انقلابی بنا ندارد خود را پایین‌تر ببیند.

وی با بیان اینکه مذاکرات نباید سلطه کفر را فراهم کند گفت: اگر کسی متصل به مبدأ قدرت باشد کسی را در عالم ابرقدرت معرفی نمیکند و اگر کسی معتقد بر این باشد که شما مومنین برتری بر عالم دارید کسی را کدخدا حساب نخواهد کرد.

مدیر موسسه کلامی احیا با بیان اینکه اسلام دین جنگ نیست اما دست از استکبارستیزی بر نمیدارد تصریح کرد: شعار «مرگ بر آمریکا» مبارزه با تمدن غرب و تفکری است که معتقد است باید خدا را از جامعه برداشت و اومانیستی اندیشید.

وی با تاکید بر اینکه همایش امروز را یک جریان و برنامه سیاسی تلقی نکنید بلکه آن را یک همایش عقیدتی بدانید، افزود: همه انقلابیون باید در این همایش شرکت کنند؛ کسانی که این همایش را برگزار کرده‏اند نیز بنای قدرتطلبی ندارد.

شعبانی با بیان اینکه اگر کسی قرار بود با قدرت نجات پیدا کند فرعون غرق نمی‌شد، در ادامه سخنانش گفت: مبارزه با آمریکا و تفکر استکباری ادامه حرکت انبیاء است.

وی با بیان اینکه جنگ بین حق و بال همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: جنگ هابیل‌ها و قابیل‌ها در طول تاریخ ادامه دارد اما در نهایت خداوند متعال پیروز این جنگ خواهد بود.

مدیر موسسه کلامی احیا مبارزه با استکبار و ظلم را مبارزه با بیعدالتیها عنوان کرد و با بیان اینکه جنگ بین حق و باطل به نفع جبهه مستضعفین خواهد بود، افزود: انسان مسلمان باید غیرتمند باشد و در هر جای عالم مظلومی می‌ببیند باید به دفاع از او برخیزد.

وی امنیت امروز کشور را مدیون مدافعان حرم دانست و با بیان اینکه امروز دشمن در لبنان، سوریه و عراق به دنبال شکستن محور مقاومت است گفت: عربستان نیز هم‌پیمان دشمنان شده و در کنار سفره اوباما نشسته است.

شعبانی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال امنیت ما و زمین زدن هدایتی است که منافع مستکبران را بر زمین انداخته است خطاب به جمع اظهار کرد: قدم‌های محکم شما کاخ سفید را به لرزه درآورده است به همین دلیل دشمن برای قدمهای محکم شما نقشه دارند./شمانیوز

کد مطلب: 390722
 
 


پربازدیدترین