توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن خراسان جنوبی
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۸
استاندار خراسان جنوبی گفت: اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن استان در بودجه سال ۹۴ قرار می‌گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه‌الله خدمتگذار اظهار کرد: در نشستی کاری با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری مصوبات دیدار با وزرای راه و شهرسازی و نیرو مورد پیگیری جدی قرار گرفت.

وی افزود: در  این جلسه برای نخستین بار مقرر شد مبلغ 500 میلیارد ریال اعتبار به منظور آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن خراسان جنوبی در بودجه سال 94 از طریق وزارت راه و شهرسازی در اختیار شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد عملیات اجرایی راه‌آهن استان از مسیر زاهدان، بیرجند به کال شور در مجموع به طول 420 کیلومتر در حوزه خراسان جنوبی توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از ابتدای سال آینده آغاز شود.

خدمتگذار تصریح کرد: موضوع دوبانده شدن راه‌های ارتباطی استان، آسفالت راه‌های آنتنی روستاهای مرزی استان، اختصاص بودجه به منظور آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن استان در سال 94 و پرداخت بدهی پیمانکارن استان در بخش راه و شهرسازی از مهم‌ترین محورهای دیدار با وزیر راه و شهرسازی بود که دکتر نوبخت نسبت به اجرایی شدن آنها قول مساعد داد.

وی افزود: هچنین در این دیدار مهم‌ترین مصوبات دیدار با وزیر نیرو  از جمله موضوع تأمین آب استان از طریق سد دوستی و یا دریای عمان، انتقال آب از خط دوم یزد به طبس، درخواست اعتبار برای آبرسانی از دشت مختاران به یزد، درخواست اعتبار برای آبرسانی از دشت آهنگران به زیرکوه، ساماندهی رودخانه‌های استان به ویژه رودخانه‌های مرزی، احداث دو واحد بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قاین و انتقال برق به کشور افغانستان مورد بحث و بررسی جدی قرار گرفت.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در این دیدار استمهال بدهی کشاورزان به بانک‌های استان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مورد موافقت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری قرار گرفت.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 330124