توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهرداری سمنان در پی بروز تصادف 2 روز قبل در بلوار قائم که منجر به فوت یکی از شهروندان سمنانی شد، بسترهای قابل گذر را حذف نمود
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
به گزارش عرش نیوز، در تصادفی که دو روز قبل حوالی ساعت 20 و 30 دقیقه در بلوار قائم رخ داد، یک بانوی سمنانی که در حال عبور از این بلوار بود جان سپرد. این حادثه که برای چندمین بار در این بلوار اتفاق میافتاد با اعتراض مردم و همشهریان ساکن اطراف بلوار قائم روبرو شد که خوشبختانه شهرداری سمنان سریعا به آن پاسخی مناسب گفت و اقدام مناسب را در جهت رفع این مشکلات عملی نمود.

به گزارش عرش نیوز از سمنان، شهردار سمنان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن ابراز تأسف از درگذشت یکی از بانوان فرهیخته و فرهنگی سمنانی گفت: شهروندان گنجینه‌های هر شهر هستند و ایجاد امنیت و آرامش برای آنها در اولویت کارهای شهرداری است.

حسین موسوی افزود: در این تصادف وسیله نقلیه سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نکرد که منجر به این حادثه دلخراش شد.

شهردار سمنان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری و تلاش دوستان در مجموعه نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی سرعت بالای خودروهای عبوری در این بلوار کنترل شود و عابران پیاده هم برای حفظ سلامتی و امنیت خود از پل عابر پیاده موجود در این بلوار استفاده کنند.

به گفته موسوی، شهرداری سمنان هم در راستای ملزم کردن رانندگان به رعایت قوانین و ضوابط ترافیکی اقدام به ایجاد سرعت‌گیر در معابر می‌کند.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: با کارشناسی‌های صورت گرفته به‌ زودی حداقل در سه مقطع از بلوار قائم سرعت‌گیر ایمن نصب خواهد شد که تا حدودی از سرعت بالای رانندگان خواهد کاست.

وی ادامه داد: البته سرعت‌کاه هیچ‌گاه 100 درصد کارساز نبوده و باز هم رعایت حداکثر سرعت مجاز و رعایت موازین ترافیکی برای خودروهای عبوری لازم‌الاجراست.

شهردار سمنان همچنین از حذف بسترهای قابل گذر عابران پیاده از سطح این بلوار که در قالب گذرگاه عابر پیاده نبوده و ایمن نیست، خبر داد و افزود: عابران پیاده رغبت دارند کوتاه‌ترین مسیر را برای گذر از خیابان انتخاب کنند؛ اما ما این مسیرهای کوتاه ناامن را جمع‌آوری می‌کنیم چون حفظ سلامت شهروندان را وظیفه و رسالت خود می‌دانیم.

موسوی سمنان را شهری تاریک و فاقد روشنایی کافی نامید و گفت: بسیاری از معابر اصلی شهر از جمله بلوار قائم از روشنایی کافی برخوردار نیستند.

وی از ادارات مرتبط خواست: با انجام کارشناسی‌های لازم این مشکل را برطرف کرده و سمنان را شهری ایمن و پویا بسازیم.

کد مطلب: 390524
 
 


پربازدیدترین