توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بروجرد:
عدم هماهنگی بین مجموعه استان لرستان عامل توسعه نیافتگی شهرستان‌ها است
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۶
امام جمعه شهرستان بروجرد گفت: نمی توان به طور قطع تمامی ضعف‌های موجود در حوزه مدیریتی شهرستان بروجرد را ناشی از کم‌کاری مسئولان دانست بلکه عدم وحدت رویه و هماهنگی بین مجموعه استان عاملی بر عدم توسعه یافتگی شهرستان های این استان است.

به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام حسن ترابی عنوان کرد: تعامل دو سویه مسئولان شهرستان های استان عامل مهمی برای رفع بحران‌های موجود در استان است.

وی افزود: ظرفیت‌های موجود در شهرستان بروجرد نیازمند حمایت جدی سرمایه گذاران بخش خصوصی برای پیشرفت اقتصادی این شهرستان است.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: مشکلات موجود در حوزه اقتصادی کشور، ناشی از ضعف مدیریت موجود بر جامعه است و بخشی دیگر از مشکلات اقتصادی مربوط به فشارهای خارجی و تحریم های تحمیلی از سوی کشورهای غربی است اما می توان با اصلاح شیوه مدیریتی فعلی، تهدیدات خارجی را به فرصت تبدیل کرد.

وی عنوان کرد: در گذشته 35 درصد صنایع استان در این شهرستان فعال بوده است و صنایع فعال موجود در این شهرستان همگی در اختیار بخش خصوصی است.

ترابی بیان کرد: در گذشته سرمایه گذاران با رغبت به سرمایه گذاری در این شهرستان روی می آوردند اما هم اکنون با سیاست های حاکم بر مجموعه استان، فعالیت صنایع رو به افول گذاشته است.

وی عدم سرمایه گذاری در صنایع مختلف استان را عمده ترین علت بیکاری فراگیر در شهرستان بروجرد خواند و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 50 درصد واحدهای تولیدی این شهرستان به دلیل عدم حمایت های مالی نیمه فعال یا تعطیل هستند.

امام جمعه بروجرد سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت این شهرستان را منوط به تغییر شیوه مدیریتی حاکم بر مجموعه استان دانست و تصریح کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی موجود روی آوردن به بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش می‌تواند به رفع بسیاری از موانع اقتصادی موجود کمک شایانی کند.

وی تنگ نظری‌های موجود در استان را نتیجه بومی گرایی برخی مسئولان استان دانست و افزود: اجرای ضوابط قانونی در توزیع عادلانه اعتبارات تخصیص یافته به استان لرستان و توزیع یکسان آن در شهرهای این استان سبب رونق بخشی اقتصاد بیمار شهرستان های این استان می شود.

ترابی عدم هماهنگی موجود در فضای رقابتی استان را عاملی بر عقب ماندگی این استان خواند و بیان کرد: نمی توان به طور قطع تمامی ضعف های موجود در حوزه مدیریتی شهرستان بروجرد را ناشی از کم کاری مسئولان دانست بلکه عدم وحدت رویه و هماهنگی بین مجموعه استان عاملی بر عدم توسعه یافتگی شهرستان های این استان است.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 357206