افزایش ۱۴۳ درصدی کشفیات سرقت از منازل در کردستان
پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۹
رئیس پلیس آگاهی استان کردستان از افزایش ۱۴۳ درصدی کشفیات سرقت از منازل در کردستان در آذر ماه امسال خبر داد.
افزایش ۱۴۳ درصدی کشفیات سرقت از منازل در کردستان
عرش نیوز:

 علی احمدی‌تبار ظهر امروز در جمع خبرنگاران در معاونت اجتماعی استان کردستان اظهار کرد: سرقت از منازل یک معضل و مبارزه در حوزه کشفیات جرایم و مبارزه با متخلفان مخل نظم و امنیت، یک وظیفه است.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون جرایم وقوع یافته در استان 90 درصد کشف شده است و در زمینه کشفیات جرایم استان از رتبه 11 به رتبه 2 ارتقا پیدا کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان تصریح کرد: سرقت از منزل نیز در آذر ماه امسال با افزایش کشف 143 درصدی همراه بوده است.

وی گفت: در حوزه جرائم خشن در 5 حوزه تجاوز به عنف، سرقت مسلحانه، قتل و آدم‌ربایی با 102 درصد کشف همراه بوده است.

احمدی‌تبار افزود: یک باند 5 نفره سرقت از منزل نیز در شهر سنندج کشف و دستگیر شدند که به 15 فقره سرقت طلا و پول اعتراف کردند و هر 5 نفر نیز معتاد بوده که سرقت طلا و پول را صرف هزینه مواد خود می کردند.

وی خاطرنشان کرد: سرقت سبب تزلزل امنیت در جامعه می‌شود و خسارات جبران ناپذیری نیز به دنبال دارد که علاوه بر تاثیرات منفی ایجاد شده در خانواده‌های مال باخته در سطح وسیع امنیت اجتماعی را تحت شعاع قرار می‌دهد.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان گفت: وظیفه پلیس ایجاد امنیت در سطح جامعه است و در چارچوب قانونی نیز با متخلفان برخورد می‌شود تا امنیت اجتماعی تضمین گردد و آرامش حکم‌فرما شود.

وی افزود: پیشگیری بهترین راه برای کاهش خسران است و هر فردی قبل از خروج از منزل باید از محکم بودن درب و پنجره‌ها اطمینان حاصل کند، اشیا قیمتی را در مکان امن بگذارد، همسایه مورد اطمینان خود را از مدت زمان غیبت خود در منزل در جریان بگذارد تا امکان سرقت راحت را برای سارقان کاهش دهد.

احمدی تبار گفت: بهتر است در ایام تعطیلات در محله‌های متروک، مسافرت اهالی به پلیس اطلاع داده شود تا در فراهم کردن امنیت محله اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: در راستای کشف سرقت، طرح‌های مختلفی در ماه به اجرا گذاشته می‌شود تا علاوه بر ایجاد امنیت در جامعه مهارت افراد نیز سنجیده شود./تسنیم

کد مطلب: 181904