توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سمنان:
نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی سمنان پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد‌
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نمایشگاه دائمی و کارگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با تکمیل بخش اول تاکنون تا پایان سال ۹۶ در سمنان تکمیل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، حسین خواجه‌بیدختی اظهار داشت: این نمایشگاه کنار ترمینال سمنان در محدوده میدان امام حسین‌(ع) بوده و در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع احداث می‌شود.

 
وی بابیان اینکه این نمایشگاه شامل غرفه‌های متعددی است، بیان داشت: هزار و 200 مترمربع از این فضا به نمایش و کارگاه ساخت صنایع‌دستی اختصاص می‌یابد.

 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه تاکنون بخش اول ساخت نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی سمنان به پایان رسیده است، افزود: پیشرفت کار ساخت این نمایشگاه تاکنون 28 درصد بوده است.

 
خواجه بیدختی ابراز امیدواری کرد: با حمایت سازمان میراث فرهنگی و مسئولان استانی برای تأمین اعتبار طرح، این نمایشگاه تا پایان سال 96 به بهره‌برداری برسد.

 
وی بابیان اینکه برای نخستین بار است که در سمنان نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی راه‌اندازی می‌شود، گفت: نمایشگاه دائمی می‌تواند در حمایت از هنرمندان درزمینهٔ تولید و ارائه آثار، جذب گردشگران و رونق هنرهای سنتی سمنان مؤثر باشد.

 
به گزارش تسنیم، در استان سمنان چهار و هزار 500 هنرمند در 52 رشته صنایع‌دستی مشغول به فعالیت هستند.
کد مطلب: 391208
 
 


پربازدیدترین