توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر‌کل راه‌و شهرسازی استان مرکزی:
بیش از ۲ میلیارد ریال برای احداث جاده "ابره‌در" تفرش اختصاص یافت
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۳
مدیر‌کل راه‌وشهرسازی استان مرکزی گفت: جاده ابره‌در به سرآبادان با تامین اعتبار ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از سوی اداره راه و شهرسازی و ۱ میلیارد ریال از طریق مشارکت مردمی به‌زودی احداث می‌شود.
به‌گزارش عرش نیوز، مجیدرضا نصرالله‌نژاد عصرامروز در جلسه بررسی پروژه‌های اداره راه‌وشهرسازی شهرستان تفرش با اشاره به ساماندهی مسیرهای روستایی اظهار داشت: امسال ۶ مسیر روستایی در شهرستان تفرش به صورت پروژه‌های اولویت‌دار در دست اقدام هستند.

وی افزود: از جمله مسیرهای اولویت‌دار مطرح شده در این شهرستان مسیر روستای ابره‌در به سرآبادان بوده که در دست اقدام هستند تا رفت‌و آمد را برای شهروندان در این نقاط هموار سازد.

مدیر‌کل راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: جاده ابره‌در به سرآبادان با اعتبار ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از سوی اداره راه و شهرسازی و ۱ میلیارد ریال پرداختی از سوی خودیاری اهالی احداث این جاده آغاز می‌شود.

نصرالله‌نژاد با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته در سال آینده گفت: برای سال آینده اعتباری را برای تونل نقره‌ کمره در نظر گرفته‌ شده و ۳۰ درصد از قیر حوزه روستایی در استان مرکزی برای این شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تونل نقره‌کمره یکی از تونل‌هایی است که به سبب این که در گردنه گیان، شاهد ریزش سنگ و برف هستیم، علیرغم دریافت اعتبار ۷میلیارد ریالی به سبب طلب ۱۵۰ میلیارد ریالی پیمانکار از پروژه، به اتمام نرسیده است.

مدیر‌کل راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: تنها برای سهولت آمد و شد می‌توان با نصب توری در این منطقه از ریزش سنگ جلوگیری کرد چرا که به سبب وجود شیب ۱۴درصدی در جاده قدیم و شیب مجاز ۸درصدی امکان استفاه از جاده قدیم برای ساکنان منطقه وجود ندارد.

نصرالله‌نژاد با اشاره به روشنایی این گردنه گفت: به منظور روشنایی در این گردنه با پیمانکار قراردادی بسته و تیرهای چراغ برق نصب شده‌ که اعتبار لازم برای این امر نیز اختصاص یافته است.

وی افزود: از محل اعتبار روکش آسفالت مسیر اراک، فراهان و تفرش، بخشی از روکش آسفالت در محدوده شهرستان تفرش انجام می‌شود و تلاش می‌کنیم با جذب اعتبار لازم راه‌های لازم این شهرستان را آسفالت کنیم که برای این کار بخشی از اعتبار ۱۰۳ میلیارد ریالی روکش محور اراک _فرمهین _تفرش، برای روکش راه‌های تفرش هزینه می‌شود.

انتهای پیام/ج
کد مطلب: 338603