توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:
ایران هرگز روابط دیپماتیک با آمریکا برقرار نمی‌کند
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۰
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: اگر در هر گوشه‌ای از کشور دوباره عده‌ای فتنه‌گر بخواهند به نظام اسلامی توهین کنند، حماسه ۸ و ۹ دی تکرار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در تجمع بصیرت و میثاق  امت با ولایت حماسه  8 و 9 دی را تجلی میثاق امت با ولایت عنوان کرد و اظهار داشت: روز حماسی که توسط ملت ایران و پس از فتنه گری های عوامل فریب خورده داخلی و حامیان خارجی آنها صورت گرفت، بار دیگر نشان داد که مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی همچنان پشتیبان ولایت فقیه و نظام اسلامی بوده و هرگز از آرمان ها و ارزش‌های ناب اسلام و انقلاب کوتاه نمی‌آیند.

وی اتفاقات سیاسی در بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 را یکی از نقشه‌های طراحی شده از سوی دشمنان خارجی به دست معاندان داخلی ارزیابی کرد که در آن با کلید خوردن مسایلی همچون ایجاد کمیته صیانت از آرا، کنفرانس خبری قبل از پایان رای گیری و اعلام پیروزی از سوی یک نامزد و ادعای تقلب در انتخابات، آتش فتنه و اردوکشی‌های خیاباتی در تهران آغاز شد.

آیت الله شبستری افزود: مدعیان تقلب در نتیجه انتخابات در حالی این مساله را مطرح کردند که تفاوت آرا بیش از یازده میلیون رای بود.

امام جمعه تبریز دعوت هواداران به تجمع‌های خیابانی از سوی سران فتنه علی‌رغم نصایح رهبری و بزرگان نظام را نشان دهنده اوج عناد و لجاجت آنها برشمرد و اظهار کرد: سران فتنه بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای مردم را به خیابان‌ها ریختند تا در آن شعارهای نامناسب ضد نظام و رهبری سر دهند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اهانت آنها در روز عاشورا کاسه صبر ملت ایران لبریز شد و در روز هشتم و 9 دی حماسه آفرینی کردند که این حماسه یکی از کم سابقه ترین حماسه‌ها بود و در این حماسه به تمام دنیا اعلام کردند که ما از اراذل و اوباش بیزاریم و هرگز زیر بار ذلت نخواهیم رفت چرا که در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 برخی از اراذل و اوباش خود را وسیله دشمنان قرار دادند و می خواستند انقلاب اسلامی را ساقط کنند و مردم را به نظام بدبین کنند.

امام جمعه تبریز با بیان اهمیت حماسه 8 و 9 دی، خاطرنشان کرد: وقتی ملت ایران دیدند وقاحت این افراد از حد خود گذشته، کاسه صبرشان لبریز شد و حماسه پرشکوه 8 و 9 دی را آفریدند.

آیت الله مجتهد شبستری در تشریح اهداف حماسه مردمی 8 و 9 دی، بیان داشت: پیام حماسه پرشکوه 8 و 9 دی ابراز تنفر از استکبار جهانی و آمریکا است.

وی تفرقه بین مردم ایران و ساقط کردن نظام اسلامی را از اهداف توطئه دشمنان در فتنه 88 دانسته و ادامه داد: استکبار جهانی چندی بعد از فتنه 88 مشابه این را در سوریه به وجود آورد و آن کشور را دچار جنگ داخلی کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تمجید از همیت و غیرت مردم آذربایجان و ایران در ایجاد حماسه 8 و 9 دی، اذعان داشت: این حماسه بار دیگر مردمی بودن انقلاب اسلامی را به جهانیان نشان داد.

وی با بیان بصیرت و هوشیاری مردم ایران در دفاع از انقلاب، تاکید کرد: اگر در هر گوشه‌ای از کشور دوباره عده‌ای فتنه‌گر بخواهند به نظام اسلامی و رهبر انقلاب توهین کنند، حماسه 8 و 9 دی تکرار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 و همچنین تلاش آمریکا برای برقراری روابط دیپلماتیک با ایران، تصریح کرد: حتی اگر این مذاکرات به توافق نهایی منجر شود، به دلیل خیانت‌ها و جنایت های دولتمردان آمریکایی در طول تاریخ علیه مردم ایران، هرگز ایجاد روابط سیاسی بین تهران و واشنگتن محقق نمی‌شود.

آیت الله مجتهدشبستری گفت: باید سران آمریکا بدانند که ملت ایران پیرو مکتب سرخ عاشورا بوده و برای همیشه از شعار هیهات من الذله مولای خود امام حسین (ع) تبعیت خواهد کرد.

وی در پایان با تاکید بر تلاش دشمن برای فاصله انداختن بین مردم و رهبری، خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف، نشان از پیوند ناگسستنی امت با ولایت است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348305