توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار گیلان:
۲۴ میلیارد ریال اعتبار به مساجد گیلان اختصاص یافت
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۰
استاندار گیلان با اشاره به بهسازی نمازخانه‌های بین‌راهی این استان، گفت: ۲۴ میلیارد ریال اعتبار به مساجد، نمازخانه‌ها و ترویج نماز در گیلان اختصاص یافت.
به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی نجفی ظهر امروز در نشست ستاد اقامه نماز استان گیلان با بیان اینکه اقامه نماز جامع‌ترین برنامه فرهنگی برای تبیین دین مبین اسلام است، اظهار داشت: نمازجماعت در اکثر اداره‌ها و نهادهای گیلان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به وجود سه‌هزار مسجد در گیلان، افزود: طلاب و روحانیون در مساجد نقش مهی را در ترویج و اشاعه نماز دارند و در این زمینه باید تلاش کنند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه دولت اهتمام ویژه برای ترویج نماز دارد، گفت: گیلان سرزمین مفاخری همچون آیت‌الله‌العظمی بهجت(ره) فومنی بوده و باید در ترویج نماز پیشگام باشد.

نجفی با اشاره به ارزشیابی ستاد اقامه نماز گیلان و کشور از فعالیت‌های دستگاه‌ها دولتی گیلان در حوزه نماز، تصریح کرد: 51 دستگاه گیلان شایسته تقدیر و شش دستگاه نیز به عنوان برتر در حوزه نماز معرفی شدند.

وی با اشاره به بهسازی نمازخانه‌های بین‌راهی این استان، گفت: 24میلیارد ریال اعتبار به ساخت و نوسازی مساجد، نمازخانه‌ها و ترویج نمازدر گیلان اختصاص یافت.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه از هر فرصتی باید برای ترویج نماز بهره برد، تصریح کرد: نمازخانه بین راهی در استراحتگاه‌ها و رستوران‌ها زیبنده نیست و باید بهسازی شود.

نجفی با بیان اینکه بهترین راه ترویج نماز نشان دادن آثار نماز است، گفت: باید نشست‌های تبیین آثار نماز در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد گیلان برگزار شود.

وی با اشاره به تقدیر حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی مسئول ستاد اقامه نماز کشور از استانداری گیلان به عنوان دستگاه برتر نماز در بین استانداری‌های کشور، تأکید کرد: هر چه در حوزه نماز تلاش شود باز کم بوده و باید تمام توان مدیران به عنوان وظیفه شرعی و قانونی معطوف این واجب الهی شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 346406