توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دادستان گرگان:
مقابله با شیشه، مشارکت عمومی جامعه را می‌طلبد
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۸
دادستان عمومی و انقلاب گرگان با اشاره به اینکه ۳۶ درصد معتادان به مواد مخدر، شیشه مصرف می‌کنند، گفت: استعمال شیشه دیگر مسئله‌ای اجتماعی نیست و مقابله با آن، مشارکت عمومی را می‌طلبد.
به گزارش عرش نیوز: حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حقی عصر امروز در همایش کارگذاران رسانه‌ای شیشه اظهار داشت: موضوع استعمال شیشه و پیشگیری از آن باید به جامعه منتقل شود و رسانه‌ها به صورت جدی آن را پیگیری کنند.

وی افزود: از برگزاری این همایش‌ها استقبال می‌کنیم و همه متولیان باید جدی‌تر به این موضوع توجه کنند تا دچار جامعه‌ای با سلامت روانی تحلیل رفته نشویم.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان تصریح کرد: ۳۶ درصد معتادان به مواد مخدر و ۶۰ درصد دانش آموزان معتاد در کشور به شیشه معتادند و یک درصد از کل دانش‌آموزان کشور اعتیاد دارند.

وی اظهار کرد: مصرف شیشه در زنان نیز به شدت رو به افزایش است و سن اعتیاد را به ۹ تا ۲۷ سال رسانده است، در آرایشگاه‌های زنانه مصرف شیشه به زنان و دختران توصیه می‌شود.

دادستان مرکز استان به صنعتی بودن شیشه اشاره کرد و گفت: معضل اعتیاد به شیشه از معضلات مهم امروز جامعه است و در گذشته با مواد سنتی که سستی و رخوت‌آور بودند درگیر بودیم، اکنون با مواد صنعتی که محرک و توهم‌زا هستند، روبرو هستیم.

حقی یادآور شد: فرد معتاد به شیشه نه تنها خود را به خطر می کشاند، بلکه جامعه را نیز متضرر می‌کند و بسیاری از پرونده‌ها و جنایات هولناکی که امروزه شاهد هستیم در اثر استعمال شیشه روی داده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 355208