توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احمدی:
اتکاء به فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را از آسیبها نگه می دارد
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۵
قزوین- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: در شرایطی که شبکه های ماهواره ای استکبار درصدد کم رنگ کردن ارزشهاست اتکاء به فرهنگ ایثار وشهادت و ترویج آن بهترین راهکار مقابله با جنگ نرم دشمن است.
به گزارش عرش نیوز: مهدی احمدی در جلسه کمیته تبلیغات کنگره شهدای شهر قزوین که عصر چهارشنبه با حضور سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در سالن جلسات اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهارداشت: با توجه به فضای حاکم بر جهان که با خلاء های معنوی روبرو شده است توجه به مسائل اخلاقی و معنوی کاملا احساس می شود.

وی افزود: در کشوری که سکاندار آن فقیهی عالیقدر و دیندار است شاهد شادی و شعف معنوی در میان مردم هستیم که برگرفته از اعتقادات دینی است و اگر توسل به احکام دینی و مذهبی را همچنان جدی بگیریم هرگز افسرده نخواهیم شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: امروز وقتی هنرمندان مطرح کشور در برابر خانواده شهدا سر تعظیم فرود می آورند و عوامل سازنده فیلم شیار ۱۴۳ بر دست مادران شهید بوسه افتخار می زنند نشان می دهد عطر معنویت و شهید در جامعه طنین انداز شده و رایحه آن در میان همه مردم احساس می شود.

وی افزود: هنرمندان رسالت سنگینی دارند تا دین خود را به شهدا و مادران بزرگوارشان ادا کنند و این مسیر سبز با حضور هنرمندان متعهد کشور همچنان با صلابت طی خواهد شد.

این مسئول فرهنگی بیان کرد: دستگاههای اجرایی ما باید یادآور شهدایی باشند که عزت و شرف کشور مدیون آنهاست لذا اداره ارشاد به عنوان کانون هنر استان باید نمادی از ایثار وشهادت داشته باشد که در این راستا در نظر داریم با استفاده از هنرمندان بومی طرحی را اجرا کنیم تا در هنگام ورود به این اداره فرهنگ شهادت و ایثار احساس و مشاهده شود.

احمدی گفت: تفاهم نامه ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور امضاء شده تا بتوانیم با تامین اعتبار لازم نمادی از ارزشهای دفاع مقدس و آثار هنرمندان شهید را در طبقه همکف ساختمان اداری ارشاد قزوین اجرا کنیم تا یاد شهدا ماندگار شود و هر کس با ورود به این اداره به یاد شهدا بیفتد.
وی تصریح کرد: جامعه امروز به ایثارگری و ازخود گذشتگی نیاز دارد و باید نمود عینی آن را که در رزمندگان و مادران و همسران شهید مشاهده شد لمس کند و با این عظمت اشنا شود.

احمدی یادآورشد: باب شهادت و ایثار در جمهوری اسلامی هرگز بسته نخواهد شد و امروز با معرفی اسطوره های دفاع مقدس باید نسل جوان را با این انسانهای خداجو که برای صیانت از ارزشهای اسلامی و میهن خود جانفشانی کردند و حماسه آفریدند به عنوان الگویی عملی آشنا کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهارداشت: در شرایطی که شبکه های ماهواره ای با ترویج بی بند و باری در صدد کم رنگ کردن ارزشها هستند باید با بصیرت در نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کرده و با تهاجم فرهنگی غرب مقابله کنیم.

منبع: مهر
کد مطلب: 355604