توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ایجاد ازمایشگاه های دانش آموزی نانو در کشور
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار طی یکسال گذشته برای احداث، راه اندازی و تجهیز آزمایشگاههای تخصصی دانش آموزی نانو در کشور سرمایه گذاری شده است.
به گزارش عرش نیوز؛'سورنا ستاری' روز شنبه در آیین بهره برداری از نخستین آزمایشگاه تخصصی دانش آموزی نانو در پژوهش سرای بصیرت شهر ری،افزود: این حجم سرمایه گذاری از جمله اقدامات قابل توجه دولت تدبیر و امید در راستای فراهم کردن بستر کشف و شکوفایی استعدادهای علمی کشور و تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر برای آینده است.

وی با اشاره به طرح دولت مبنی بر توسعه این آزمایشگاهها، اظهار کرد: برای توسعه و احداث این آزمایشگاهها در سطح استان های مختلف کشور، اعتباری در حدود 10 هزار میلیارد ریال نیاز است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه فناوری های نوین علمی در دنیای امروز موجب بروز تحولاتی چشمگیر در عرصه های مختلف شده اند، افزود: پژوهش سراها محلی مناسب برای تربیت دانش آموزان به عنوان آینده سازان این سرزمین هستند که توسعه و تجهیز این مراکز موجب ارتقای سطح علمی نسل جوانان و نوجوان کشور خواهد شد.

ستاری با بیان اینکه نیروهای دانشگاهی و دانش آموزی باید در همین پژوهش سراها مورد حمایت قرار گیرند، افزود: این اقدام فضای مناسب برای طرح ایده های خلاقانه دانشجویان و دانشگاهیان کشور را فراهم می کند.

وی تصریح کرد: پژوهش سرا مکانی برای تولید علم است و تربیت دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور در این مراکز باید مبتنی بر تجاری سازی علوم برای کاربردی شدن اندوخته های افراد شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به اجرای طرح شهاب 'شناسایی استعدادهای دانش آموزی و هدایت آنها' در مدارس کشور اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح از جمله اقدامات ارزشمند دولت یازدهم به عنوان ایده ای جدید برای توسعه کشور محسوب می شود.

نخستین آزمایشگاه تخصصی دانش آموزی فناوری نانو استان تهران روز شنبه طی مراسمی با حضور معاون علمی رییس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش ، مسوولان این اداره و فرماندار و مسوولان شهرستان ری به بهره برداری رسید.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 339008