توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مهرزاد حمیدی:
المپیادهای دانش آموزان با توجه به جغرافیای هرمنطقه برگزار می شود
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۸
تبریز-معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت:در تلاش هستیم تا المپیادهای دانش آموزانی را با توجه به ویژگی های اقلیمی هر منطقه برگزار کنیم.
به گزارش عرش نیوز: مهرزاد حمیدی عصر روز چهارشنبه در مجمع هیئت های ورزشی دانش آموزان تبریز گفت: ورزش در دوران نوجوانی و دانش آموزی باعث افزایش مهارت آینده سازان جامعه می شود و باعث ایجاد نسلی پویا و کارآمد می گردد.

وی گفت: توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل و تهذیب بیانگر اهمیت رشد نوجوانان و جوانان در همه ابعاد جسمی، ذهنی، اخلاقی، و عقلی است و رشد در یک بعد با عث بهم زدن توازن انسان شده و باید پیشرفت و توسعه در همه ابعاد صورت گیرد تا آدمی در راه تکامل گام بردارد.

حمیدی افزود:یک جامعه سالم به دانش آموزان سالمی نیاز دارد که در همه ابعاد و مهارتها رشد کرده باشند و ما در المپیادهای ورزشی به فکر افزایش سلامت جسمی و روحی و نقش آفرینی دانش آموزان هستیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: سیاست های معاونت تربیت بدنی و وزارت آموزش پرورش با الهام از سند تحول بنیادین و برنامه های این وزارتخانه می باشد و در این برنامه ها ما به فکر مشارکت در برنامه ها، فرهنگی و تربیتی کردن طرح ها و تخصصی شدن فعالیت ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: المپیادهای ورزشی به دنبال همراه کردن ارزش های اخلاقی و اسلامی با ورزش و نشاط است تا دانش آموزان اصولی همچون مسئولیت پذیری، قانونگرایی، خیر خواهی و وطن دوستی، خود باوری و جمع گرایی را در مدارس یاد بگیرند.

حمیدی در پایان سخنان خود افزود: المپیادهای ورزشی دانش آموزان با توجه به ویژگی های طبیعی، اقلیم و استعدادهای هر منطقه از کشور و با هدف ارتقا سطح سلامت جسمی و روحی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 352805