توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حریم بقعه امامزاده سیدصدرالدین اردبیل ساماندهی می شود
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۳
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اردبیل از ساماندهی حریم بقعه امامزاده سیدصدرالدین اردبیل در مساحتی بالغ بر 35 همکتار خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛یعقوب هاشمی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه بررسی طرحهای توسعه ای شهرسازی در اردبیل اضافه کرد: طرح ساماندهی این پروژه از 1.5سال پیش در معاونت شهرسازی و معماری شروع شده و به طور کامل به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه امر طراحی پروژه های بزرگ به عهده معاونت شهرسازی و معماری شهرداری است، وسعت طرح ساماندهی پیرامون امامزاده سید صدرالدین را 35 هکتار اعلام کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اردبیل ادامه داد: تعیین کاربری های مختلف فضای پیرامون در طرح جامع پیش بینی شده که براساس آن چارچوب اصلی این طرح خیابانی 45 متری است که این خیابان جدید جاده قدیم مغان و مشگین شهر را با عبور از کنار بقعه امامزاده سید صدرالدین به جاده جدید وصل می کند.

وی طرح جامع ساماندهی محیط پیرامون بقعه امامزاده سید صدرالدین را متشکل از کاربری های مختلف فضای سبز و آموزشی بیان کرد و افزود: علاوه بر 35 هکتار یاد شده، حدود پنج هکتار از اراضی نزدیک به بقعه این امامزاده نیز با حمایت شورای شهر توسط شهرداری اردبیل تملک و با کاربری فضای سبز و تحت عنوان پارک جنگلی به طرح جامع ساماندهی پیرامون بقعه امامزاده سید صدرالدین افزوده شده است.     

هاشمی اجرای بزرگترین میدان شهر اردبیل تحت عنوان میدان آیت الله مشگینی در محدوده طرح جامع امامزاده سید صدرالدین را یادآور شد و افزود: این میدان در اصل مکمل طرح جامع بوده و محل اتصال خیابان 45 متری با جاده مغان و مشگین شهر خواهد بود.

منبع:مهر

کد مطلب: 334003