توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان:
چهارمین دوره انتخابات تعیین نماینده سمن‌ها در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین دوره انتخابات تعیین نماینده سازمان‌های مردم نهاد به عنوان عضو هیئت نظارت استان سیستان و بلوچستان آذرماه امسال برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، محمد تقی اوکاتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چهارمین دوره انتخابات تعیین نماینده سازمان‌های مردم نهاد به عنوان عضو هیئت نظارت استان در اواخر آذرماه امسال برگزار می‌شود.

وی از تمامی سازمان‌های مردم نهاد دارای مجوز فعالیت از استانداری، فرمانداری‌ها و یا سازمان ملی جوانان سابق که پروانه و یا اعتبارنامه دریافت کرده و برابر مقررات به ثبت رسیده‌اند دعوت کرد تا نماینده آنها با ارائه مدارک به عنوان نامزد انتخاباتی برای شرکت در انتخابات در یکی از ساعات اداری از ۲۰ الی ۲۶ آبان ماه جاری به دبیرخانه هیئت نظارت بر سازمان‌های غیردولتی استان مستقر در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ثبت‌نام کنند.

دبیر هیئت نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد استان سیستان و بلوچستان، شرایط و مدارک لازم برای شرکت در انتخابات برابر دستورالعمل اجرایی انتخاب نماینده سمن‌ها در هیئت‌های نظارت بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مصوب ۵ آبان ماه سال ۸۶ به شرح ذیل اعلام کرد.

اوکاتی گفت: این شرایط و مدارک عبارتند از، داشتن تابعیت کشور جمهوری اسلامی‌ ایران، داشتن معرفی‌نامه از سمن‌هایی که از وزارت کشور، استانداری، فرمانداری پروانه تأسیس و فعالیت دریافت کرده و یا از سازمان ملی جوانان به استناد تبصره ۲ ماده ۳۲ آئین نامه ۸ مردادماه سال ۸۴ دارای اعتبار نامه هستند و برابر مقررات به ثبت رسیده‌اند.

وی افزود: سمن‌هایی که تاکنون موفق به ثبت نشده‌اند، در صورتی که دارای پروانه تأسیس و فعالیت از وزارت کشور، استانداری، فرمانداری و یا سازمان ملی جوانان باشند می‌توانند با معرفی نامه هیئت موسس و در صورت برگزاری مجمع عمومی‌ و تعیین هیئت مدیره با معرفی نامه از سمن در این انتخابات شرکت کنند، هر سمن حق معرفی یک نماینده را برای رای دادن دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: ارائه اصل و تصویر پروانه تأسیس و فعالیت و یا اعتبار نامه صادره از سازمان ملی جوانان، ارائه یک قطعه عکس از نماینده معرفی شده از سوی سمن از دیگر موارد است.

اوکاتی همچنین از انتخاب شوندگان خواست به هنگام ثبت نام مدارک ذیل را به همراه داشته باشند، داشتن تابعیت جمهوری اسلامی‌ایران، داشتن حداقل ۲۵ سال تمام، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند، دارا بودن کارت معافیت دائم نظام وظیفه یا کارت معافیت تحصیلی یا کارت پایان خدمت برای داوطلبین مرد، داشتن حداقل دو سال سابقه عضویت در سمن‌ها.

وی عنوان کرد: از دیگر مدارک، ارائه اصل و تصویر پروانه تأسیس و فعالیت و یا اعتبار نامه صادره از سازمان ملی جوانان، ارائه تصویر روزنامه رسمی‌کشور مبنی بر ثبت سمن، ارائه صورتجلسه هیئت مدیره سمن به منظور معرفی نماینده خود برای نامزدی در انتخابات، ارائه تصویر شناسنامه نماینده معرفی شده (درصورت داشتن توضیحات، ارائه تصویر صفحه توضیحات)، دو قطعه عکس۴ ×۳، تکمیل و تحویل فرم مشخصات فردی به دبیرخانه است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این مدت قابل تمدید نخواهد بود از تمامی متقاضیان درخواست می‌شود تا در فرصت داده شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 327047