توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لازمه تاثیرپذیری برنامه های نیروی انتظامی خلاقیت و نوآوری است
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۶
فرمانده نیروی انتظامی گیلان گفت: لازمه تاثیرپذیری برنامه های پلیس در جامعه خلاقیت و نوآوری است و رویکرد تمامی برنامه ها باید به این سمت باشد.
به گزارش عرش نیوز؛سردار ابراهیم قائد رحمتی  ظهر شنبه در نشست تخصصی اجتماعی پلیس استان افزود: امنیت نقش مهمی در توسعه پایدار  افتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایفا می کند و در سایه امنیت عمومی است که فعالیت های علمی و تحقیقاتی رشد می یابد و با کسب استقلال در همه حوزه ها کشور به خودکفایی می رسد.

وی همچنین اظهارداشت: با توجه به تاثیر امنیت در شئون زندگی فردی و اجتماعی تامین این مهم و تقویت نهادهای انتظامی نخستین وظیفه دولت ها و مهمترین درخواست مردم از دولتمردان است.

فرمانده پلیس گیلان گفت: تاثیر گذاری امنیت بر اقتصاد، فرهنگ، صنعت، کشاورزی، جمعیت و دیگر شاخه های توسعه به ویژه حیات انسانی نقش بنیادی بخشیده است که بی توجهی به این مهم بی نظمی و شکست را به همراه دارد.

وی در ادامه افزود: با گسترش شهرها و روستاها، افزایش جمعیت شهری، پیچیده تر شدن مناسبات شهروندان، میزان تقاضای نظم و امنیت هم افزایش یافته است بنابراین همگان باید در ک درست و منطقی از مبانی و مقتضیات تولید، استقرار و پایداری نظم و امنیت داشته باشند.

قائد رحمتی اظهارداشت: در چنین شرایط حساس لازم است در کنار پلیس افراد جامعه در هر لباس و مسئولیت به شیوه ای رفتار کنند تا شرایط سهل تری برای تحقق نظم، امنیت و آسایش اجتماعی فراهم شود.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی کشور همگام با تحولات جهانی ضمن تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته پلیسی، همکاری با پلیس بین المللی، تعامل با قشرهای مختلف مردم و حضور در فضای مجازی در زمینه با مبارزه با قاچاقچیان، اشرار، متخلفان، مجرمان، سارقان و مفسدان  قدرتمندانه تلاش می کنند تا شرایط مطلوب تری برای فعالیت های روزمره مردم فراهم شود.

فرمانده پلیس گیلان اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا در سخنانشان از فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی به عنوان حافظان امنیت، آسایش و آرامش مردم و مجاهدان واقعی فی سبیل الله  یاد کرده اند و می فرمایند: " اقتدار در مقابل قانون شکنان و جنایتکاران برخورد همراه با رافت و ادب با مردم سرلوحه نیروی انتظامی است."

وی همچنین گفت: لازمه تاثیرپذیری برنامه های نیروی انتظامی خلاقیت و نوآوری است رویکرد تمامی برنامه ها باید به این سمت باشد.

وی افزود: جرائم امروز از جنبه عینی به سمت جنبه سایبری سوق پیدا کرده و در حال رشد است.

قائد رحمتی اظهارداشت: تقویت رفتار تعالی کارکنان اعم از فردی و سازمانی از برنامه های منظم و مستمر نیروی انتظامی در طول سال است.

وی در ادامه با یادآوری اینکه  فقر اقتصادی از مهمترین ناامنی های اجتماعی است، تصریح کرد:  اعتیاد، خشونت های خانوادگی، تبعیض، جرائم سازمان یافته و در نهایت هر گونه قانون شکنی در سطح جامعه از دیگر مولفه های ناامنی در جامعه به شمار می روند.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان با بیان اینکه امنیت دارای سه ویژگی همچون نسبی بودن، ذهنی و تجزیه ناپذیری است، یادآورشد: تمامی آحاد مردم و مسئولان در تولید امنیت جامعه نقش بی بدیلی دارند.

منبع:مهر

کد مطلب: 327641