توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هفته هشتم لیگ برتر فوتبال
پرش پرسپولیس از سکوی نفت به صدر جدول/ برانکو انتقام منصوریان را از دایی گرفت
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۹
تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل نفت تهران موفق شد بار دیگر به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر بازگردد.
به گزارش عرش نیوز، پرسپولیس و نفت تهران از هفته هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 18 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که سرخپوشان موفق شدند با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را از پیش‌رو بردارند.

حسین ماهینی (14 - پنالتی)، مهدی طارمی (30) و کمال کامیابی‌نیا (84) گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساندند.

ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه‌، محسن مسلمان، وحید امیری و مهدی طارمی.

ترکیب نفت تهران: میلاد فراهانی، احمد آل‌نعمه، میلاد فخرالدینی، وحید حمدی‌نژاد، ایگور پراهیچ، علیرضا عزتی، آرش رضاوند، اکبر صادقی، محمد قاضی، ایمان مبعلی و امیرارسلان مطهری.

نیمه اول
دقیقه 7: خروج اشتباه بیرانوند باعث شد موقعیت خوبی نصیب محمد قاضی شود که ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه 10: ارسال کرنر از سوی محسن مسلمان روی دروازه نفت، با ضربه سر مهدی طارمی همراه بود که به امید عالیشاه رسید، اما ضربه این بازیکن هم راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 12: توپی که در محوطه جریمه به مهدی طارمی رسیده بود، با سرتوپ خوب این بازیکن و تکل وحید حمدی‌نژاد همراه بود که تبدیل به ضربه پنالتی برای پرسپولیسی‌ها شد.

دقیقه 14: حسین ماهینی پشت ضربه پنالتی ایستاد و برای پرسپولیس گلزنی کرد.

دقیقه 19: ایمان مبعلی پشت ضربه ایستگاهی نفتی‌ها قرار گرفت و ضربه خوبی هم به توپ زد، اما قدرت شوت او چندان زیاد نبود که بیرانوند را به زحمت بیاندازد.

دقیقه 23: اکبر صادقی به دلیل تکل خطرناک روی پای فرشاد احمدزاده از داور کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 29: پرتاب بلند دست علیرضا بیرانوند برای مهدی طارمی در حال تبدیل شدن به یک موقعیت تک به تک بود که پراهیچ با دست توپ را متوقف کرد تا از داور بازی کارت زرد دریافت کند.

دقیقه 30: کار تمرین شده پرسپولیسی‌ها روی ضربه ایستگاهی میانه میدان، با پاس خوب وحید امیری برای مهدی طارمی همراه بود تا این بازیکن با یک ضربه آرام برای دومین بار دروازه نفت را باز کند.

دقیقه 32: شوت محکم محسن مسلمان از پشت محوطه جریمه به تیر افقی دروازه نفت برخورد کرد.

دقیقه 37: ارسال نفتی‌ها روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر ارسلان مطهری همراه بود، اما توپ با فاصله زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 38: امید عالیشاه در کورس با میلاد فخرالدینی در کنار زمین متوقف شد که اعتقاد به خطا داشت، اما نظر داور مسابقه خلاف این موضوع بود. به همین دلیل عالیشاه اعتراضی به داور کرد که با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 39: علیرضا بیرانوند پس از مهار توپی که روی دروازه‌اش آمده بود، قصد داشت یک بار دیگر پرتاب بلندی برای مهاجم هم‌تیمی داشته باشد که توسط علیرضا عزتی متوقف شد و داور مسابقه به کاپیتان نفت هم کارت زرد نشان داد.

نیمه دوم
دقیقه 46: علی دایی در شروع نیمه دوم طوفانی کار کرد و سه تعویض همزمان انجام داد. علیرضا عزتی، وحید حمدی‌نژاد و آرش رضاوند از ترکیب این تیم خارج شدند و جای خود را به فرید محمدی‌زاده، عیسی آل‌کثیر و رضا علیاری دادند.

دقیقه 53: علیرضا بیرانوند به‌دلیل اتلاف وقت از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 55: ضربه ایستگاهی ارسالی روی دروازه پرسپولیس را سیدجلال حسینی به‌صورت ناقص دفع کرد که توپ به آل‌کثیر رسید. این بازیکن هم ضربه‌اش را با بی‌دقتی به بیرون زد.

دقیقه 56: توپ سرگردانی که روی حرکت مهدی طارمی به محوطه جریمه نفت آمده بود، توسط عالیشاه به سمت دروازه شاگردان دایی شلیک شد که این ضربه فقط یک کرنر به همراه داشت.

دقیقه 61: علی علیپور جای امید عالیشاه را در ترکیب پرسپولیس گرفت.

دقیقه 67: میلاد فخرالدینی با کارت زرد داور جریمه شد که به‌شدت به این مسئله اعتراض می‌کرد.

دقیقه 69: ارسال ایمان مبعلی در محوطه جریمه پرسپولیس بسیار خطرناک بود که توپ در مقابل دروازه به احمد آل‌نعمه رسید، اما ضربه این بازیکن را بیرانوند با خروج به موقع مهار کرد. البته دروازه‌بان سرخپوشان به‌دلیل این خروج خطرناک از ناحیه سر مصدوم شد.

دقیقه 70: ارسال روی دروازه پرسپولیس و خروج اشتباه بیرانوند موقعیت خوبی برای نفتی‌ها ایجاد کرد که ضربه سر مطهری از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 71: احمد نوراللهی جای مهدی طارمی وارد زمین شد تا در ترکیب پرسپولیس قرار بگیرد.

دقیقه 74: وحید امیری در موقعیت خوبی قرار داشت و می‌توانست تیمش را به گل سوم برساند، اما ضربه او از کنار دروازه نفت به بیرون رفت.

دقیقه 84: ارسال احمد نوراللهی از روی نقطه کرنر با ضربه سر بدون نقص کمال کامیابی‌نیا همراه بود تا گل سوم پرسپولیس رقم بخورد.

دقیقه 87: توپ برگشتی مدافعان نفت روی ارسال پرسپولیس به کامیابی‌نیا رسید که این بازیکن هم شوت سنگینی را روانه دروازه نفت کرد، اما فراهانی موفق شد توپ را به کرنر بفرستد.

دقیقه 88: صادق محرمی به جای فرشاد احمدزاده وارد ترکیب پرسپولیس شد.

پرسپولیس با این پیروزی 18 امتیازی شد و بار دیگر بالاتر از تراکتورسازی که 16 امتیازی شده است، در صدر جدول قرار گرفت. همچنین پرسپولیس که قهرمانی فصل گذشته را مقابل نفت با سرمربیگری علیرضا منصوریان از دست داده بود، توانست به نوعی تقاص آن بازی را در این فصل از تیم علی دایی بگیرد./منبع: تسنیم
کد مطلب: 391046