توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آبروی افراد در امربه معروف حفظ شود
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳
استاندار یزد با بیان اینکه آبروی افراد در امر به معروف و نهی از منکر حفظ شود، گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر نسبت به احادیث این فرایض آشنا باشد.
به گزارش عرش نیوز؛سید محمد میرمحمدی در جلسه ستادهای امر به معروف و نهی از منکر استان یزد اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو موضوع بسیار مهم در دین اسلام هستند که باید به صورت عمومی در جامعه انجام شوند.

وی افزود: این دو موضوع، موضوعات فراگیری هستند که مربوط به شخص خاصی نیست  و بر همه مسلمانان واجب است و هر کسی که به دین اسلام معتقد شد، باید این دو فریضه را انجام دهد.

استاندار یزد تاکید کرد: برگزاری جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر، شاید به این توجه داشته باشد که این دو فریضه در جامعه به فراموشی سپرده شده باشند و باید نسبت به احیای آنها تلاش صورت گیرد.

میرمحمدی گفت: باید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر به ستاد گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تغییر نام پیدا کند چون که مردن امر به معروف در شان جمهوری اسلامی ایران نیست که بخواهیم ستاد احیای آن را در دستور کار داشته باشیم.

وی اضافه کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در اماکن مذهبی و در محیط‌های مردمی صورت گیرد و همایش‌هایی هم که در این راستا و توسط ستاد برگزار می‌شود هم باید در این فضا‌ها از جمله مساجد برگزار شود.

استاندار یزد اضافه کرد: نخستین قدمی که باید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر برداریم، این است که باید این فریضه را از خودمان شروع کنیم، ما باید ببنیم خودمان تا چه اندازه مسائل شرعی را در جامعه رعایت می‌کنیم.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که ما باید خودمان را اصلاح کنیم و اگر خودمان اصلاح شدیم، جامعه هم اصلاح می‌شود.

وی گفت: پیرو دستور وزیر کشور در این زمینه، تمام فرمانداران و مدیران استان باید در راستای تحقق این موضوع و فراگیر شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به صورت جدی تلاش کنند.

استاندار یزد گفت: امر به معروف و نهی از منکر دارای شرائطی است و کسی که اقدام به انجام این فریضه می‌کند، باید شرائط آن را داشته باشد.

میرمحمدی اضافه کرد: نخستین موضوعی که باید در این زمینه وجود داشت باشد این است که آن فرد باید مبانی امر به معروف و نهی از منکر را بداند و نسبت به آن تحقیق و بررسی لازم انجام داده باشد و با آیات و روایات آن آشنایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید در خفا و پنهان امر به معروف و نهی از منکر کرد، تاکید کرد: زمانی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنیم باید به این احادیث توجه داشته باشیم که نباید آبروی کسی را ببریم و از افراط و تفریط دوری کنیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 321746