توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعتماد مردم بالاترین سرمایه نیروی انتظامی است
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۴
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت : اعتماد مردم به نیروی انتظامی بالاترین سرمایه این نیرو به شمار می رود.
به گزارش عرش نیوز؛سردار 'حسین اشتری' روز چهارشنبه در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان کرمان، افزود: اعتماد عمومی به نیروی انتظامی باید روز به روز افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروی انتظامی خود را جزء بهترین ها معرفی کند اما مردم نظر متفاوتی داشته باشند به معنای آن است که مشکلی وجود دارد که باید آن را برطرف کرد زیرا با اهمیت ترین موضوع برای نیروی انتظامی، رضایتمندی مردم از این نیرو است.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی براساس دیدگاه های مردم و انجام بررسی های لازم در برنامه های توسعه ای کشور، اولویت را تعیین کرده و درصدد رفع نقاط ضعف، تقویت نقاط قوت و ارایه خدمت هرچه بهتر به جامعه است.

جانشین فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی به منظور اجرای برنامه ششم که توسط دولتمردان آماده شده، از چند ماه قبل با برگزاری کارگاه های آموزشی برای فرماندهان وارد عرصه شده است.

وی گفت: بالاترین مدال افتخار نیروی انتظامی فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این نیرو است که باید تلاش کنیم مصداق این فرمایشات باقی بمانیم.

سردار اشتری تاکید کرد: باید به گونه ای خدمت و سربازی کنیم تا مصداق سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره نیروی انتظامی باقی بمانیم.

وی همچنین ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده در مجموعه انتظامی استان کرمان، گفت: استان کرمان به دلیل همجواری با برخی استان های مرزی کشور و آن استان ها نیز به دلیل همجواری با کشورهایی که ناامنی در آنها وجود دارد با مشکلاتی روبرو است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: امروز در مرزهای شرقی کشور وضعیتی وجود دارد که در مواردی که امنیت در آن کشورها وجود ندارد ما علاوه بر حفظ مرزهای کشور باید از مرزهای آن کشور نیز مراقبت کنیم.

وی بیان کرد: حدود 70 درصد تردد اشرار و قاچاقچیان از محورهای استان کرمان انجام می شود و حضور اتباع بیگانه موجب می شود که مشکلات این استان افزایش یابد.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه چه بخواهیم چه نخواهیم استان کرمان متاثر از کشورهای همسایه استان های همجوار است، افزود: باید با پیش بینی، پیشگیری و مقابله در راستای توسعه هرچه بیشتر امنیت گام برداریم.

وی گفت: آمارها نشان می دهد که استان کرمان در بخش عمده ای از شاخص های امنیتی روند رو به رشدی داشته است.

وی امنیت را موضوعی چند وجهی و چند دستگاهی دانست و ادامه داد: در راستای تامین امنیت باید همه دستگاه های مسوول با نیروی انتظامی همکاری داشته باشند.

سردار اشتری اظهار کرد: تامین امنیت به صورت خاص، وظیفه نیروی انتظامی نیست اگرچه وظیفه اصلی این نیرو به شمار می رود و اگر دستگاه های مسوول وارد شوند، این مسوولیت از گردن نیروی انتظامی خارج نمی شود بلکه با همراهی و همکاری بهتر می توان اقدامات لازم در توسعه امنیت را اجرایی کرد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 358043