توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
شفاف‌سازی خدمات در دولت الکترونیک محقق شود
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شفاف سازی، روان سازی و ارائه خدمات اداری به مردم مهم ترین هدف دولت الکترونیک در استان سیستان و بلوچستان است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان،علی اوسط هاشمی در نخستین جلسه کارگروه دولت الکترونیک استان, اظهار کرد: دولت الکترونیک، روان کردن خدمات اداری برای مردم است که سلامت در نظام اداری را به دنبال داشته و مسئولان را به سمت قانون‌گرایی و فرصت‌سازی برابر سوق می‌دهد.

وی فراهم کردن زیرساخت‌ها را لازمه ایجاد یک دولت الکترونیک در استان دانست و افزود: برای راه‌اندازی دولت الکترونیک در سیستان و بلوچستان، مسئولان مربوطه باید ابتدا زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده و بعد در مرحله اجرا از دهستان‌ها به عنوان دورافتاده‌ترین نقاط تا مرکز استان کار را عملیاتی کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: اجرای طرح دولت الکترونیک روند مراجعه مردم به اداره ها را کاهش می دهد و زمینه ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر را فراهم می کند.

هاشمی گفت: دولت الکترونیک در جلسه شورای اداری باید در اولویت قرار گرفته و ضمن توجیه مدیران اهداف این موضوع برای فرمانداران نیز تشریح شود.

وی, کاهش هزینه ها، افزایش سرعت ارائه خدمات، ایجاد شفافیت بیشتر و سالم سازی نظام اداری از مزایای اجرای دولت الکترونیک عنوان و بیان کرد: اجرای دولت الکترونیک می تواند بوروکراسی نظام اداری را کاهش دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان, توسعه دولت الکترونیک را از مباحث مهم ارائه خدمات در دستگاه های اجرایی ذکر کرد و گفت: با تحقق این هدف، ارائه خدمات در بخش عمده ای از نظام اداری از حضوری به الکترونیکی تبدیل می شود.

هاشمی با تاکید بر گسترش دولت الکترونیک در استان به ویژه دورترین مناطق افزود: مسوولان باید این مهم را بیش از بیش مورد توجه قرار دهند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به این موضوع که تحقق این هدف نیازمند تغییر نگاه، رفتار و روش است, عنوان کرد: دولت الکترونیک برای تسهیل امور اداری است و تغییر ارائه خدمات به مردم از روش چهره به چهره به روش مجازی است.

هاشمی تصریح کرد: باید ابتدا در ادارات و سازمان‌ها فرهنگ سازی لازم را انجام داده بعد خود به خود آنها به مبلغان خوبی برای نهادینه شدن این کار تبدیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه اجرای دولت الکترونیک موجب جلب رضایت مردم خواهد شد, افزود: با اجرای این طرح علاوه بر تسریع خدمات ادارات نیز به سمت قانون‌گرایی و فرصت‌سازی برابر سوق پیدا خواهند کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج، گفت: دامنه نگاه به بسیج و فرهنگ بسیج در نگاه مشارکت تعریف شود، بسیج اراده مردم در اداره کشور است.

هاشمی بسیج را برگرفته از باورهای دینی مردم دانست و بیان کرد: تزریق تفکر بسیج در جامعه امروز یکی از ضروریات است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333248