توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار قزوین:
دبیرخانه اجرایی منویات مقام معظم رهبری در قزوین مستقر می‌شود
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۷
استاندار قزوین گفت: در راستای تحقق منویات معظم رهبری و اتمام فرصت‌سوزی‌ها، دبیرخانه اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی تشکیل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛مرتضی روزبه در دیدار با مدیران و معاونان جهاد کشاورزی قزوین اظهار داشت: موضوع کشاورزی یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است و به لحاظ تأمین مواد غذایی و نیز بالا بردن سرانه تولید کشور بسیار مهم است و در این زمینه مسئولان امر باید تمام تلاش خود را بکنند تا استان و کشور را به توسعه برسانند.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به استان قزوین و تأکیدات ایشان در زمینه کشاورزی و احیای دشت قزوین تصریح کرد: اگر تا کنون درصد کمی از سخنان رهبر در امور کشاورزی اجرا می‌شد، امروز دشت قزوین از بحران بی‌آبی و بایر ماندن اراضی کشاورزی خود رنج نمی‌برد.

استاندار قزوین عنوان کرد: ولی دیگر زمان تعلل و غرق شدن در امور روزانه گذشته است و باید با نگرشی میان مدت و بلند مدت به سرعت وضعیت استان را در امور کشاورزی تغییر داده و هرگونه کوتاهی در این زمینه به هیچ عنوان قابل چشم‌پوشی نیست.

روزبه با اشاره به اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان اسناد بالادستی و محکم ترین سند برای استان است خاطرنشان کرد: منویات مقام معظم رهبری دراستان قزوین مغفول مانده است و زمانی که می‌شد از منابع مالی استفاده کرد از دست رفته است.

وی بیان کرد: در راستای تحقق منویات معظم رهبری و اتمام فرصت‌سوزی‌ها ضرورت دارد تا دبیرخانه اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی تشکیل شده و تمامی امور مربوط به کشاورزی با جدیت در این دبیرخانه پیگیری شود.

استاندار قزوین گفت: در جلسه‌ای که با وزیر نیرو، رئیس مجلس و نمایندگان قزوین برگزار شد، بر ضرورت تأمین آب کشاورزی دشت قزوین تأکید شد و مقرر گردید تا جهاد کشاورزی در مورد اجرای شیوه‌های نوین آبیاری اقدامات لازم را انجام داده و بهره‌وری آب را در استان قزوین افزایش دهد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353048