توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انجام عمل نادر جراحی ترمیم مهره پشتی از راه قفسه سینه در نیشابور
يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۴
برای نخستین بار عمل جراحی ترمیم مهره پشتی از راه قفسه سینه در بیمارستان22 بهمن نیشابور انجام شد.
به گزارش عرش نیوز . برای نخستین بار در نیشابور عمل جراحی ترمیم مهره پشتی بیمار از راه قفسه سینه توسط تیم جراحی مغز و اعصاب بیمارستان ۲۲ بهمن توسط دکتر محمد انوری و دکتر مسعود راستی انجام شد.

دکتر محمد انوری گفت: بیماری ۲۵ ساله ای که سه ماه پیش در اثر تصادف دچار شکستگی چندین دنده شده و جهت ادامه درمان به مشهد اعزام و پس از درمان اولیه از مشهد مرخص شده بود، در هنگام مراجعه مجدد به بنده شکستگی مهره نهم پشتی همراه با کیفوزیس (تغییر شدید انحنای کمری) داشت که جهت اصلاح آن با کمک آقای دکتر راستی عمل جراحی از راه قفسه سینه بیمار انجام شد.

دکتر انوری ادامه داد: عمل بیمار با این روش جراحی برای نخستین بار در نیشابور انجام می شود که از طریق قفسه سینه و برداشتن دنده و کنار زدن ریه و دسترسی به جلوی مهره صورت گرفت.

وی اظهار داشت: طی این عمل جراحی مهره wedge برداشته شد و بجای آن پلاتین و استخوان مصنوعی گذاشته شد و در پایان عمل جهت بیمار چست تیوب (لوله سینه ای جهت خروج ترشحات از قفسه سینه) تعبیه گردید.

دکتر انوری در پایان: از همکاری و تلاش آقای دکتر راستی (جراح مغز و اعصاب) و آقای دکتر کلانی متخصص بیهوشی به جهت بیهوشی طولانی مدت و همچنین روی هم خواباندن ریه چپ بیمار جهت دسترسی به مهره شکسته و تلاش پرستاران بخش آی سی یو در جهت مراقبتهای بعد از عمل تشکر و قدردانی نمود.

خاطرنشان می شود: بیمار فوق اظهار کرد: حدود سه ماه قبل که بدلیل تصادف به مشهد اعزام شدم مشکلات زیادی برای خودم و خانواده ام ایجاد شد و پس از ترخیص مشکل انحنای کمرم به حدی بود که نمی توانستم به پهلو بخوابم و اکنون که عمل جراحی اینجانب در نیشابور انجام شده و مجبور نشده ام بار دیگر به مشهد مراجعه کنم و همچنین از اینکه مشکل مهره کمرم بر طرف شده، بسیار خوشحال و خرسندنم و از جناب آقای دکتر انوری و همکاران ایشان کمال تشکر و قدر دانی را دارم.
کد مطلب: 363245