توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پاسور ایتالیایی تیم شهرداری ارومیه: سطح فنی لیگ والیبال ایران برتر از ایتالیاست
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
پاسور ایتالیایی تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: سطح کیفی و فنی لیگ والیبال ایران بسیار برتر از لیگ ایتالیا است.
به گزارش عرش نیوز؛'والریو ورمیلیو' افزود: والیبال ایتالیا در سالهای گذشته خیلی خوب بود ولی در وضعیت کنونی سطح کیفی لیگ ایتالیا پایین تر از ایران است و من طی مدت کوتاه اقامتم در شهر ارومیه، بازیکنان و تیم های ایرانی را خیلی بهتر و فنی تر دیدم.

وی اظهارکرد: آمدن به شهر والیبال خیز ارومیه و پیوستن به تیم شهرداری این شهر دگرگونی بزرگی در زندگی شخصی و ورزشی من به وجود آورده و در واقع من را به دوران اوج جوانی ام برگردانده است.

ورمیلیو گفت: من در والیبال ایتالیا به هر آنچه که می خواستم دست یافته ام و موفقیتی باقی نمانده که به آن نرسیده باشم و خیلی دوست داشتم که فعالیت والیبالی ام را خارج از کشورم ادامه دهم و تصمیم گرفتم ایران را انتخاب کنم.

پاسورسابق تیم ملی ایتالیا ادامه داد: پیشنهادات خوبی ازسایر کشورها داشتم ولی ازطریق مشاوره با وکیلم و صحبت هایی که با سعید معروف داشتم تصمیم گرفتم به تیم شهرداری ارومیه ملحق شوم.

وی ادامه داد: عنوان 'شهر عاشقان والیبال' که از سوی فدراسیون جهانی برای ارومیه نامیده شده واقعا برازنده این شهر است و علاقه و وابستگی مردم ارومیه به رشته والیبال برای من بسیار جالب است.

ورمیلیو گفت: مردمان مهمان نواز، سالن زیبای شش هزار نفری وغذاهای سنتی و خوشمزه ارومیه بسیار بهتر و جالب تر از آن چیزی است که من تصورش را می کردم و اعتراف می کنم که از آمدن به شهر ارومیه بسیار خوشحالم و به هواداران قول می دهم تمام توانم را در زمین بازی به کار بگیرم.

پاسور تازه وارد تیم شهرداری ارومیه در خصوص بازی مقابل نوین کشاورز تهران گفت: جدال بسیار سختی مقابل حریف داشتیم و به هیچ وجه فکر نمی کردم این بازی به این صورت برای ما گره بخورد.

وی گفت: مصدومیت همزمان عبادی پور و فیاضی دو یار قدرتی ما، مشکل بزرگی برای تیم شهرداری ارومیه به وجود آورد ولی مهم این است که ما باید در تمرینات بسیار جدی و حساب شده عمل کنیم تا در جریان مسابقات با صددرصد توان و قدرتمان برابر حریفان به میدان برویم.

'والریو ورمیلیو' پاسور سابق تیم ملی و تیم باشگاهی پیاجنزای ایتالیا پس از جدایی سعید معروف به تیم شهرداری ارومیه پیوسته است.

وی پیشتر در روسیه در تیم 'زنیت کازان' که هم اکنون 'معروف' را به خدمت گرفته است و یکی از قوی ترین تیم های اروپا محسوب می شود بازی می کرد.

ورمیلیو در المپیک 2004 مدال طلا را با ایتالیا کسب کرد و در جام جهانی 2003 هم مدال نقره را به گردن آویخت، پنج قهرمانی سری آ والیبال ایتالیا، یک قهرمانی سوپر لیگ روسیه، پنج قهرمانی جام حذفی ایتالیا، دو قهرمانی چلنج کاپ اروپا، دو قهرمانی والیبال لیگ قهرمانان اروپا و یک قهرمانی سوپر جام والیبال ایتالیا از دست آوردهای این بازیکن در رده باشگاهی است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 353345