توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سفیر روسیه: آماده گسترش همکاری تجاری با ایران هستیم
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰
سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران گفت: تدابیر لازم برای تعامل بیشتر میان تجار یزد و روسیه اندیشیده شده است و آماده گسترش همکاری هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛'لوان جاگاریان' یکشنبه شب در نشست با تجار و صادرکنندگان استان یزد در محل استانداری افزود: این دومین سفر من به یزد است و نسبت به دوره قبلی اقدامات بسیار خوبی در استان انجام و بسیاری از مشکلات رفع شده است.

وی هدف از سفر خود به استان یزد را رفع مشکلات و بررسی راههای تعامل بیشتر بیان و اظهار کرد: تجار یزدی ارتباط بسیار خوبی با بازرگانان روسی دارند.

سفیر روسیه در ایران ادامه داد: روسیه کشوری مستقل و قوی است و در مقابل فشار آمریکا تسلیم نمی شود و تحریم های تحمیلی به روسیه هیچ تاثیری نخواهد داشت.

وی درمورد راههای تسریع در صدور روادید تجار یزدی نیز گفت: طرحی برای سهولت این موضوع تهیه و به وزارت امور خارجه ایران ارائه کرده ایم اما درمدت 3.5 ماه از ارائه این طرح هنوز ازسوی ایران جوابی نگرفته ایم، به محض پاسخگویی، برای هماهنگی و اقدام ، تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.

وی همچنین افزود: 30 نوامبر وزیر بازرگانی روسیه به ایران خواهد آمد و نشستی با آقایان طیب نیا (وزیر امور اقتصادی و دارایی) و نعمت زاده (وزیر صنعت) خواهد داشت، از شما درخواست دارم مکتوب این موارد از طریق مسوولان ایرانی پیگیری شود.

وی درمورد روابط تجاری یزد با داغستان روسیه نیز گفت: با توجه به همراهی مسوولان بازرگانی داغستان با اینجانب در سفر به یزد، قطعا مشکلات پیش رو بررسی و رفع خواهد شد.

وی به سفر خود به استانهای همدان ، مرکزی ، مازندران و زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: استان یزد در زمینه محصولات گلخانه ای ارتباط بسیار خوبی با ما دارد و مایل به همکاری های بیشتر در این زمینه هستیم.

در این نشست تجار و صادرکنندگان یزدی مسائلی را مطرح کردند و ازسوی سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران، 'کولیش' مسوول روادید سفارت، 'سرگئی' نماینده بازرگانی روسیه و دیگر مسوولان پاسخهای لازم را دادند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 333842