توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل خبر داد
کاهش دو سوم اعتبارات ورزشی اردبیل در سال‌جاری
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۷
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از کاهش دو سومی اعتبارات ورزشی استان اردبیل در سال‌جاری خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، ایوب بهتاج عصر امروز در جلسه رؤسای هیئت‌های ورزشی پارس‌آباد اظهار کرد: ما با این وضعیت اعتباری همچنان در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با مشکلاتی روبه‌رو هستیم ولی امیدواریم با تخصیص منابع اعتباری سفر رئیس جمهور بخشی از این مشکلات و نارسایی‌ها برطرف شود.

وی با یادآوری اینکه هیئت‌های ورزشی در شهرستان‌ها تلاش مضاعف و خلاقانه‌ای را در پیشبرد اهداف برنامه‌های ورزشی قهرمانی و همگانی داشته‌اند، تصریح کرد: با جدیتی که در این حوزه نظاره‌گر آن هستیم سعی و کوشش بر این است تا فعالیت‌ها در هر دو بخش ورزشی تقویت شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اعلام اینکه از ۴۰ هیئت ورزشی این شهرستان فقط ۱۷ هیئت فعال بوده و مابقی هیئت‌های ورزشی غیرفعال است، خواستار فعال شدن سایر هیئت‌های ورزشی شد.

بهتاج با بیان اینکه ورزش پارس‌آباد دارای ظرفیت‌های زیادی است، گفت: این شهرستان دارای نام‌آوران و قهرمانان متعددی در رشته‌های ورزشی بوده که باید به درستی از آن بهره بگیریم.

وی به کاهش دو سومی اعتبارات ورزشی استان در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: امسال ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به ۴۰۲ هیئت ورزشی این استان پیش‌بینی شده که از این رقم سه میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال برای هیئت‌های ورزشی استان منظور شده است.

بهتاج با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی نباید فقط به ارائه آمار اتکا کنند، بیان کرد: هیئت‌ها در راستای توسعه ورزش باید با ارائه راهکار و پیشنهادات مختلف موجب اجرای طرح‌های جدیدی در ورزش شوند.

وی همچنین با اشاره به فعال شدن طرح‌های عمرانی ورزشی در سطح استان به ویژه در پارس‌آباد اضافه کرد: سال گذشته ۹۰ درصد پروژه‌های عمرانی از جمله عملیات استخر پارس‌آباد که از سال ۸۲ آغاز و بیش از چهار سال متوقف شده و تعطیل بود اما این پروژه امروز از سر گرفته شده و به احتمال زیاد در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه واگذاری سالن‌ها و اماکن ورزشی براساس ماده ۸۸ و طرح تشریفات به هیئت‌های ورزشی لغو شده و طبق قانون این اماکن باید به مزایده گذاشته شوند، ادامه داد: با این حال در اجرای مزایده اگر هیئت‌های ورزشی با اشخاص حقیقی و حقوقی برابر باشند، اولویت برای هیئت‌های ورزشی است.
منبع: فارس
کد مطلب: 336641