توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
آزادسازی بهای حامل های انرژی از راهبردهای مقابله با کاهش بهای نفت است
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی بهای حامل های انرژی از راهبردهای پیش رو در مقابله با کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی است.
به گزارش عرش نیوز؛سید هاشم بنی هاشمی گفت: آزادسازی بهای حامل های انرژی در قالب مصوبات تقدیمی کمیسیون انرژی به کمیسیون تلفیق بودجه سال94 نیست اما از راهبردهای جدی است که در صحن علنی مجلس مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به تصویب کلیات لایحه پیشنهادی بودجه سال 94 کل کشور در کمیسیون تلفیق اظهارکرد: با توجه به کاهش جهانی قیمت نفت باید کلیه راهبردهای موثر در مقابله با این توطئه مورد بررسی قرار گیرد بنابراین آزادسازی قیمت انرژی از جمله راهبردهای پیش رو خواهد بود.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش تولید روزانه 30 میلیون متر مکعب گاز در کشور گفت: همه گاز تولیدی در کشور وارد مدار شده و مورد استفاده مردم قرار می گیرد در حالی که به طور جد لازم است مردم صرفه جویی در مصرف انرژی را مورد توجه قرار دهند.

او با اشاره به اینکه سیاست اصلی کمیسیون انرژی مجلس در جهت توسعه فرهنگ صرفه جویی و مصرف صحیح انرژی در کشور است، تاکید کرد: تولید انرژی در کشور از جمله انرژی گاز بسیار سخت و پرهزینه است و مردم باید با این حقایق آشنا شوند و در مصرف صرفه جویی و مدیریت لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: بررسی لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده کل کشور اوایل بهمن ماه امسال در صحن علنی مجلس آغاز می شود و تصمیم گیری در خصوص بهای حاملهای انرژی با توجه به شرایط روز از سوی نمایندگان مجلس صورت می گیرد.

لایحه بودجه سال آینده کل کشور بالغ برهشت میلیون و 379 هزار و 801 میلیارد ریال می باشد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 356748