توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سرپرست اداره ارشاد قروه:
هفتمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در قروه برگزار می‌شود
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۳
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه از برگزاری هفتمین کنگره سراسری شعر آیینی عاشورایی در آستانه اربعین حسینی در شهرستان قروه خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، محمد عربیان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه و دبیرخانه دائمی سوگواره فرهنگی هنری و ادبی آئین‌های عاشورایی استان کردستان با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، هفتمین کنگره کشوری شعر عاشورایی شهرستان قروه را امسال برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری همایش شعر عاشورایی گفت: از اهداف این کنگره آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضائل حضرت امام حسین(ع) و یاران وفادارش، ترویج فرهنگ و ارزش‌های اصیل اسلامی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آئینی عاشورایی است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه خاطرنشان کرد: شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا، ارتقای سطح کیفی شعر و گسترش هرچه بیشتر آن از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

وی گفت: شعرا می‌توانند حداکثر ۳ قطعه از سروده‌های عاشورایی خود را به زبان فارسی در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان به دبیرخانه ارسال کنند.

عربیان افزود: آخرین مهلت ارسال آثار پنجم آذرماه سال جاری است و ارسال آثار در کلیه سبک‌ها و قالب‌های شعری آزاد است.

وی با تاکید بر اینکه آثار ارسالی نباید در جشنواره‌های دیگر شرکت کرده و یا قبلا چاپ شده باشد گفت: آثار برگزیده در قالب کتابچه چاپ و در زمان برگزاری کنگره توزیع می‌شود.
کد مطلب: 326543