توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
گردشگری سلامت فرصتی که مغتنم شمرده نشد
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
رستمیان گفت: کشور ایران فرصتی مناسب برای پرورش گردشگری سلامت است چرا که آوازه پزشکان ایرانی در همه جای دنیا شنیده می‌شود اما این فرصت در کشور مغتنم شمرده نشد.
به گزارش عرش نیوز: عبدالرحمان رستمیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: کشور ایران به لحاظ داشتن پزشکان حاذق فرصتی مناسب برای پرورش گردشگری سلامت به حساب می‌آمد اما به علت عدم توجه به شاخص‌های گردشگری و فراهم نکردن بستر مناسب مالی و فرهنگی در این خصوص پرونده گردشگری سلامت سرانجام مناسبی در کشور نداشته است.

وی گفت: هزینه درمان در داخل کشور بسیار پایین است و همین تفاوت هزینه‌ها یک راهکار مناسب در جذب گردشگر سلامت است اما به علت نبود نظارت‌ها بازار توریسم درمانی دو دستی به دلالان سپرده شده است.

وی با بیان این که کشور ایران به علت اسلامی بودن می‌تواند در جذب گردشگری سلامت از کشورهای عربی بسیار موفق ظاهر شود، خاطرنشان کرد: با توجه به این که بیمار خارجی که به کشور مراجعه می‌کند از فرودگاه رها می‌شود، دلالان فرصت را مغتنم شمرده و دست به کار می‌شوند و راه را برای سازمان‌های مربوطه می‌بندند.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که اگر گردشگری هم با هدف درمان به کشور بیاید از این نا به سامانی دلخور و ناراضی خارج خواهد شد.

وی یادآور شد: برای حل مشکل ضعف گردشگر سلامت باید فرایندهایی تعریف شود تا هر کسی اجازه مداخله در مسیر گردشگران سلامت نداشته باشند.
منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 366945