توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان صنعت گیلان:
تسهیلات ویژه به بافندگان فرش دستباف گیلان اعطا می‌شود
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۴
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از پرداخت ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات تولید فرش دستباف به بافندگان فرش استان خبر داد و گفت: این مهم در راستای توسعه تولید فرش دستباف در استان انجام می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛علی منتظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران از امضای، تفاهم‌نامه همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت با صندوق مهر امام رضا (ع) و کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه توسعه تولید فرش دستباف گیلان خبر داد و اظهار داشت: مقرر شد 160 میلیارد ریال تسهیلات برای تولید فرش دستباف پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه یکصد میلیارد ریال از اعتبارات اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره)  به فرش دستباف استان اختصاص می‌یابد، افزود: این میزان اعتبار برای ایجاد اشتغال خانگی اختصاص یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه  تاکنون یک‌هزار و 725 نفر از قالی بافان گیلانی برای دریافت تسهیلات 50 میلیون ریالی به این اداره کل معرفی شدند، گفت: مجموع ارزش ریالی این تعداد تسهیلات در مجموع80 میلیارد و 625 میلیون ریال است.

منتظری با بیان اینکه برای دریافت مابقی اعتبارات در حال بررسی و تشکیل پرونده برای معرفی به نهاد مذکور هستیم، تصریح کرد: همچنین تفاهم نامه همکاری این سازمان صندوق مهر امام رضا(ع) منعقد و مقرر شد تسهیلات فرش دستباف، مختص به دارندگان مجوز پشتیبان مشاغل خانگی از این طریق قابل انجام شود.

وی با بیان اینکه در این تفاهم‌نامه صندوق مهر امام رضا(ع) متعهد شد در دو مرحله 10 میلیارد و 50 میلیارد ریالی اعتبارات فرش دستباف را پرداخت کند، خاطرنشان کرد: تاکنون سه طرح به ارزش 2600 میلیون ریال، مربوط به دارندگان مجوز پشتیبان مشاغل خانگی برای دریافت اعتبارات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تاکید کرد: سایر طرح‌های در دست اقدام برای دریافت مجوز پشتیبان، پس از تأیید در کارگروه اشتغال استان، برای دریافت این تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی می‌شوند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 356144