توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه قصرشیرین:
سبک‌بالی روح بهترین ارمغان لیالی پر فیض قدر است
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۷
امام جمعه قصرشیرین سبک‌بالی روح را بهترین ارمغان لیالی پر فیض قدر عنوان کرد.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس،حجت‌الاسلام علی ملکی اظهار داشت: در شب‌های پرفضیلت قدر رحمت خاص خداوند شامل حال بندگانی است که به مناجات و راز و نیاز با ذات باری‌تعالی مشغول می‌شوند.

 
امام جمعه قصرشیرین تصریح کرد: در شب‌های قدر ارزشمند سرنوشت یک‌سال زندگی افراد رقم می‌خورد و عبادات و مناجاتی که مومنان در شب‌زنده‌داری‌های خود انجام می‌دهند، در سرنوشت آنان موثر خواهد بود.

 
به گفته وی، مومنان می‌توانند در این شب‌ها با واسطه قرار دادن اهل بیت(ع) به درگاه خداوند رجوع کرده و تمام حاجات مادی و معنوی خود را طلب کنند.

 
این مسئول خاطرنشان کرد: در لیالی قدر ملائک خداوند بر زمین نازل شده و پیام‌رسان خواسته‌های مومنان به پروردگار بخشنده و مهربان می‌شوند.

 
ملکی با تاکید بر اینکه مومنان باید درک کاملی را از شب‌های قدر داشته باشند، افزود: احیا کنندگان این شب ارج و منزلت بسیار بالایی نزد خداوند متعال دارند.

 
امام جمعه قصرشیرین بیان داشت: مقارن شدن ایام شهادت حضرت علی(ع) با شب‌های پر فضیلت قدر، حال و هوای معنوی خاصی را به شب‌زنده‌داران می‌دهد.

 
وی لیالی قدر را فرصتی برای رجعت به‌سوی حضرت حق و استغفار از گناهان برشمرد و افزود:  این شب‌ها فرصتی دوباره برای زدودن غبار آلودگی‌های دنیوی از قلوب مؤمنان فراهم می‌کند.

 
ملکی متذکر شد: سبک‌بالی روح از بار گناهان و رهایی از آتش سوزان جهنم ارمغان و توشه‌ای برای افراد مهیا می‌کند و آنان را در این شب‌های روحانی به معراج وارستگی می‌رساند.
کد مطلب: 286647