توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
عربستان حامی اصلی گروه داعش در منطقه است
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۳
عرش نیوز به نقل از تسنیم؛احمد شوهانی اظهار کرد: زمانی که آمریکایی‌ها شرایط کشور عراق را برای منفعت خود نامناسب دیدند، تصمیم گرفتند معادله بازی خود در عراق را تغییر دهند.

 
وی افزود: حضور افراد گروه داعش در عراق که افرادی از جاسوسان آمریکا و کشورهای غربی هستند باز هم بهانه ای به دست آمریکا داده است تا در منطقه حضور داشته باشد و البته اعزام نیرو به عراق برای مقابله با گروه داعش توسط آمریکا تنها یک حرف پوچ است چرا آنها تنها به دنبال حفاظت از سفارت خود هستند.

 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه می دانیم که حامی اصلی مالی گروه داعش عربستان است که به دنبال ایجاد تفرقه بین سنی و شیعیان است و آنها می خواهند که بر عراق نیز افراد سنی تسلط داشته باشند.

 
وی گفت: آمریکا از رابطه خوبی که بین عراق و ایران به وجود آمده است احساس خطر می‌کند و زمانی که دید ایران از امنیتی که در عراق به وجود آمده است منفعت می برد، گروه داعش را وارد عراق کرده است.

 
شوهانی عنوان کرد: گروه داعش حتی توان مقابله با نیروهای مرزبانی ما ندارد چه رسد به نیروهای مسلح و ارتشی که حاضر هستند جان خود را برای جمهوری اسلامی فدا کنند.

 
وی افزود: این افراد در مکان هایی مستقر شده اند که ارتش عراق نمی تواند آنها را سرکوب کند، پناه جستن در مدارس و بیمارستان ها سبب شده است تا عراق نتواند به این مکان ها حمله کند، چرا که مردم عراق نیز در این حملات مورد آسیب قرار می گیرند، وگرنه نیروهای عراق نیز می توانستند با این گروه مزدور مقابله کنند.

 
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته کاملا واضح است که رژیم اسرائیل نیز از این وضعیت بسیار خشنود است؛ اگر به شرایط قبلی سوریه برگردیم، می توان درک کرد که سوریه برای اسرائیل یک خطر جدی محسوب می شد.

 
وی گفت: پس از اینکه داعش نتوانست در سوریه بشار اسد را حذف کند اکنون در عراق به دنبال برداشتن نوری مالکی هستند تا بتوانند خواسته های خود را در عراق پیاده کنند.

 
شوهانی خاطرنشان کرد: خطری کشور ما را از نظر وجود گره داعش در عراق تهدید نمی کند، اما در این بین باید توجه داشت که مرز مهران روزانه شاهد تردد هزاران نفر از مردم است و این موضوع می تواند تردد زائران و صادرات کالا و بارهای ترانزیتی از مرز مهران به عراق را دچار کندی و کاهش کند.
کد مطلب: 275441