توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
کارخانه پگاه لرستان با دریافت تسهیلات مشکل واردات شیر را برطرف کند
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۶
استاندار لرستان گفت: کارخانه شیر پگاه لرستان لازم است که در تقویت کارایی کارخانه تجدید نظر کند تا بتواند شیر مصرفی سازمان آموزش پرورش استان را تأمین کند.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه شورای گفت وگوی دولت با بخش خصوصی با اشاره به خرید شیر مصرفی سازمان آموزش پرورش لرستان از اراک اظهار داشت: از نظر قیمت، کارخانه شیر پگاه لرستان نتوانسته است با دیگر کارخانه های شیر رقابت کند به طوری که مواد اولیه شیر از لرستان به اراک فرستاده می شود و در نهایت این محصول با قیمت کمتری دوباره به استان برمی‌گردد.

وی افزود: کارخانه شیر پگاه لرستان لازم است که در تقویت کارایی کارخانه تجدید نظر کند تا بتواند با دیگر کارخانه‌های شهرهای دیگر رقابت کند از این رو این کارخانه می تواند بهره وری خود را با دیگر کارخانه ها مقایسه کند و برای بهره وری راه حلی پیدا کند.

استاندار لرستان عنوان کرد: برای اینکه شیر از داخل استان تأمین شود کارخانه شیر پگاه لرستان اگر در تجهیزات مشکل دارد می تواند با گرفتن تسهیلات از صندوق توسعه ملی تجهیزات خود را به روز کند تا بتواند رقابت کند.

وی در رابطه با احداث ساختمان  پنجره واحد کسب و کار گفت: نقشه ساختمان پنجره واحد کسب و کار توسط مهندسان مشاور صنعتی ایران طراحی شده است و اگر پیمانکار کار خود را شروع کند تا پایان فروردین 94 ساختمان آن تحویل داده می شود.

صالح صادق پور مدیر کل دیوان محاسبات لرستان در رابطه با بحث شیر مصرفی سازمان آموزش و پرورش اظهارداشت: به دلیل اینکه استان مرکزی شیر را به نرخ پایین تری از کارخانه پگاه لرستان می دهد برنده مناقصه شده است و این در حالی است که مواد اولیه شیر از استان لرستان به مرکزی می رود.

وی افزود: لازم است واحدهای استان به این سمت حرکت کنند و تا جایی که امکان دارد قیمت تمام شده شیر را پایین بیاورند و اگر حمایتی از صنعت لرستان شود می تواند در این عرصه رقابت کند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 359448