توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ۴۰۰ عنوان کتاب به کتابخانه‌های گلپایگان اهدا کرد
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۵
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری ۴۰۰ عنوان کتاب به کتابخانه‌های شهرستان گلپایگان اهدا کرد.
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا احمدی صبح امروز در جلسه نهضت مطالعه مفید شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر 6 هزار و 500 نفر عضو فعال کتابخانه‌های عمومی شهرستان هستند و تا سال 1404 باید 35 درصد از جمعیت شهرستان به عضویت کتابخانه‌ها درآیند.

وی افزود: بر اساس سند چشم‌انداز تا سال 1404 باید به ازای هر 8 نفر 100 مترمبع فضای مطالعه کتابخانه‌ای وجود داشته باشد که با توجه به این سند و فضای 5 هزار و 200 متری موجود، 2 هزار 400 مترمربع فضای مطالعه در شهرستان کم داریم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان گفت: در حال حاضر 120 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان وجود دارد که که با توجه به سند چشم‌انداز و جمعیت شهرستان  تعداد 240 هزار جلد کتاب کم داریم.

وی با اشاره به تخصیص تملک دارایی‌های شهرستان بیان کرد: در سال 92 میزان 50 میلیون تومان در بودجه تملک دارایی به اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اختصاص یافت که از این مقدار 30 میلیون تومان تخصیص پیدا کرده که پرداخت این مبلغ هم به تعویق افتاده است.

احمدی همچنین به مساعدت‌های حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی به کتابخانه‌های شهرستان اشاره و تصریح کرد: رئیس دفتر مقام معظم رهبری هفته گذشته 400 عنوان کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهرستان از جمله کتابخانه آیت‌الله محمدی اهدا کرد که وصول آن توسط امام جمعه شهرستان اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: ایشان در سال‌های گذشته نیز در یک مرحله 15 هزار جلد و در مرحله‌ای دیگر 150 جلد کتاب به کتابخانه‌های شهرستان اهدا کرده بود.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 349142