توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
گروه‌های تکفیری به دنبال از بین‌بردن محور مقاومت در منطقه هستند
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱
وزیر سابق اطلاعات گفت: استعمار پیر با ایجاد داعش دنبال تأمین امنیت رژیم صهیونیستی، انحراف بیداری اسلامی، نابودی کشورهای مسلمان و در آخر از بین بردن محور مقاومت در منطقه بود.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی اظهار داشت: استکبار برای اینکه بتواند افکار را منحرف کند به دنبال فرقه و جریان‌سازی است که راه‌اندازی گروه تکفیری داعش برای همین انحراف افکار مردم است. این گروه از دست‌پرورده‌های انگلیس است.

وی گفت: بعد از ایجاد جریان بیداری اسلامی در منطقه، استکبار متوجه موج نفرت مسلمین از خود شد و با تشکیل داعش به‌دنبال دور کردن این خطر از خود بود.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اقدامات رسانه‌ای برای ایجاد فتنه تکفیری بیان کرد: استکبار برای مقدمه سازی در ابتدا فیلم خلیفه دوم را ساخت و به طور گسترده درشبکه‌های مختلف به نمایش درآورد؛ به‌طوری که در دسترس بخش عمده‌ای از افکار عمومی قرار گرفت و ذهن‌ها را به سمت خلافت سوق داد.

وی عنوان کرد: در فیلم چون چهره خلیفه را نشان داده بود برخی از علمای اهل سنت این فیلم را حرام دانستند ولی به شکل گسترده و همه‌گیر اکران شده بود.

مصلحی افزود: علت اصلی ساخت این فیلم این بود که انگلیس فهمیده بود علمای اهل سنت متوجه اشتباه خود در بحث نحوه انتخاب خلیفه شدند که این رشد فکری اهل سنت به ضرر منافع استعماری انگلیس بود. استعمار پیر بعد از پخش فیلم و احیای بحث خلافت در افکار عمومی از داعش پرده‌برداری و ابوبکر بغدادی را به عنوان خلیفه مسلمین اعلام کرد.

وزیر سابق اطلاعات بیان کرد: در این قسمت جالب بود چهره سازی شده بود چهره ابوبکر بغدادی شبیه شخصیت خلیفه دوم در فیلم پخش شده بود. باید توجه داشت که استعمار پیر با ایجاد داعش به‌دنبال تأمین امنیت رژیم صهیونیستی، انحراف بیداری اسلامی، نابودی کشورهای مسلمان و در آخر از بین بردن محور مقاومت در منطقه بود.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 349340