توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر راه و شهرسازی:
ناوگان هوایی و ریلی اصفهان توسعه می‌یابد
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۲
معاون ساخت و نگهداری راه روستایی وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح‌هایی برای توسعه ناوگان هوایی و ریلی استان اصفهان در نظر گرفته شده است.

به گزارش عرش نیوز؛سید حسین میرشفیع شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان با اشاره به اینکه بافت نامناسب شهری یکی از مشکلات شهرهای استان اصفهان است، اظهار کرد: شهرداری در این زمینه حمایت‌های خود را داشته اما حجم کار بالاست و باید با مدیریت و برنامه‌ریزی و مشارکت دستگاه‌ها، این بافت‌ها بهسازی شوند.

وی با اشاره به حجم بالای مطالبات پیمانکاران اصفهان گفت: حجم بالای مطالبات پیمانکاران از دیگر مشکلات این استان بوده و پیمانکاران این استان به اندازه‌ پروژه‌های اجرا شده دستمزد دریافت نکرد‌ه‌ و زمین‌گیر شدند که باید اعتبارات لازم برای آنها فراهم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به توافقات صورت گرفته برای توسعه ناوگان هوایی در اصفهان اشاره کرد و گفت: در صورتی که وزارت نیرو مطابق توافقات انجام شده عمل کند، مشارکت برای توسعه ناوگان هوایی اتفاق خوبی است.

وی با اشاره به توسعه راه‌آهن در اصفهان تصریح کرد: طرح‌هایی برای توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در نظر گرفته شده که نفع آن برای همه کشور است.

میرشفیع افزود: با توجه به ساختار جدیدی که در توسعه راه‌آهن ایجاد می‌شود، توسعه در این زمینه فراهم و راه‌آهن اصفهان ـ قم ـ تهران که یکی از پروژه‌های مهم کشور است به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: راه‌های روستایی استان اصفهان نیز وضعیت خوبی ندارند.

معاون ساخت و نگهداری راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت بحث حمل و نقل روستایی را پیگیری می‌کند، افزود: توسعه آزادراه شرق به غرب اصفهان در دست اجراست اما باید با سرعت بیشتری دنبال شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 352841