توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان صنعت و معدن سمنان خبر داد
تقاضای 800 واحد تولیدی سمنان برای دریافت تسهیلات رونق تولید
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تقاضای 800 واحد تولیدی سمنان برای دریافت تسهیلات رونق تولید خبر داد.

به گزارش عرش نیوز از سمنان، بهروز اسودی صبح امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان که با حضور استاندار سمنان و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان می‌کوشد تا مشکلات واحدهای صنعتی این استان را برطرف سازد.

وی افزود: تاکنون 800 واحد تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید شده‌اند که در این جلسه 21 واحد بررسی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تا قبل از این جلسه، 33 واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات تأیید و به بانک‌های عامل معرفی شده‌ بودند که بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات دریافت می‌کنند.

اسودی بیان کرد: 332 طرح نیمه‌تمام تولیدی در استان سمنان وجود دارد که برای راه‌اندازی این طرح‌ها، حدود 4 هزار و 430 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و کارگروه رفع موانع تولید دنبال تقویت بخش اشتغال و صنعت و معدن بوده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: درخواست‌های واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات رفع موانع تولید در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بررسی و مصوب می‌شود.

اسودی بیان کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، با پرداخت تسهیلات رونق تولیدی به‌طور متوسط 20 درصد به بهره‌وری واحدهای تولیدی در استان سمنان افزوده می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، رسیدگی به صنایع در شرایط کنونی را یکی از مهم‌ترین وظایف مسؤولان امر دانست و خواستار توجه هر چه بیشتر به بخش‌های صنعت، معدن و تجارت در استان شد.

اسودی بر لزوم جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت و معدن در استان سمنان تأکید کرد و گفت: 74 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان امروز مشکل نقدینگی دارند که باید در این حوزه ورود جدی داشت.

وی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی استان سمنان با اختصاص اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال تا حدود زیادی برطرف می‌شود و شاهد رشد تولید در این استان خواهیم بود.

کد مطلب: 390542