توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار البرز:
سیاست‌های ملی پناهندگان در البرز بومی‌سازی شود
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳
استاندار البرز با تأکید بر ضرورت توسعه روابط دیپلماتیک بین کشورهای همسایه، بومی‌سازی سیاست‌های ملی در مواجه با پناهندگان خارجی را در استان ضروری دانست.
به گزارش عرش نیوز؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، سید حمید طهایی در جلسه اتباع و مهاجرین خارجی استان که با محوریت ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در استان و شهرستان‌های پیرامونی برگزار شد، ضمن آسیب شناسی از وضعیت حضور پناهندگان خارجی در این استان، موقعیت مهاجرپذیری البرز را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: استان البرز با رشد سه درصدی جمعیت در کشور یکی از استان‌های مهاجرپذیر بشمار می‌رود که بخشی از این جمعیت را نیز پناهندگان خارجی تشکیل می‌دهند.

وی تدوین سیاست‌های ملی در مدیریت مهاجرین و اتباع خارجی را ضروری خواند و تصریح کرد: اولویت اصلی و اساسی در کارگروه‌های مرتبط آن است که سیاست‌های ملی در رابطه با ساماندهی به امور پناهندگان و مهاجران خارجی در استان بومیک‌سازی و اجرایی شود.

طهایی همچنین با تأکید بر ضرورت فراهم ساختن زمینه تحصیل اتباع خارجی، تصریح کرد: ضمن آنکه باید قوانین و مقررات در چارچوب خود اعمال شود اما نباید کودکان و دانش‌آموزان را از تحصیل محروم کرد، از این رو ضروری است که برنامه‌ریزی پیرامون فراهم ساختن زمینه بازگشت این دانش آموزان به تکمیل تحصیلات صورت گیرد.

طهایی با اشاره به گزارش‌های مطرح شده در این نشست مبنی بر ضرورت ایجاد اردوگاه مراقبتی در استان برای ساماندهی مهاجران غیرقانونی نیز گفت: این امر در معاونت سیاسی استانداری مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

استاندار البرز گفت: اتباع بیگانه با هزاران بیم و امید از وضعیت حاکمیتی کشورشان پناهندگی به ایران را انتخاب کرده‌اند و علیرغم مشکلاتی که بعضاً برای کشور ما به همراه دارند باید زمینه‌ای فراهم شود تا با خاطره خوش این سرزمین را ترک کنند.

وی تصریح کرد: یکی از اصولی که در توسعه روابط دیپلماتیک بین کشورها و انتقال فرهنگ‌ها باید صورت گیرد، اعمال سیاست‌هایی است که به ایجاد بسترهای توسعه ارتباطات بین کشورها منتهی شود.

طهایی تأکید کرد: مسئله اتباع و مهاجران خارجی از موضوعات مهم در استان بشمار می‌رود و باید مدیریت ویژه‌ای در این رابطه صورت گیرد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 340042