توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل را ه و شهرسازی خراسان شمالی:
۴۰ کیلومتر از جاده بجنورد جنگل گلستان ساخته می‌شود
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۷
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از چهار بانده کردن ۴۰ کیلومتر از جاده بجنورد به جنگل گلستان تا مردادماه سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش عرش نیوز؛علی‌اصغر بدیعی مقدم اظهار داشت: در جلسات فشرده‌ای که هفته گذشته در تهران با وزیر راه و شهرسازی پیرو محور بجنورد به چمن بید برگزار شد توانستیم اعتبار آسفالت 40 کیلومتر از محور بجنورد به چمن بید را تصویب کنیم.

وی با بیان اینکه این 40 کیلومتر راه در قالب دو محور 20 کیلومتری بجنورد به آشخانه و آشخانه به جوزک آسفالت می‌شود افزود: در این جلسات مبلغ 800 میلیارد ریال برای 2 بانده شدن محور بجنورد به جنگل گلستان به تصویب رسید و در قالب بودجه سال 94 به مجلس تقدیم شده است.

وی با اعلام اینکه اعتبار تصویب‌شده برای این محور در سال 93، 410 میلیارد ریال بوده است تصریح کرد: با جلساتی که هفته گذشته برگزار شد 160 میلیارد ریال باقی‌مانده این اعتبار تخصیص یافت و روند تخصیص اعتبار سال 93 این محور به 100 درصد رسید.

بدیعی مقدم در پاسخ به اینکه آماده‌سازی 40 کیلومتر باقی‌مانده این محور قرار بود تا پایان امسال به اتمام برسد گفت: مشکلاتی که وزارت راه و شهرسازی در تامین قیر داشت سبب شد تا آماده‌سازی این محور تا مردادماه سال آینده تمدید شود.

به گزارش تسنیم، طرح چهار خطه کردن محور بجنورد- جنگل گلستان از سال 87 شروع‌شده و باگذشت 6 سال همچنان به پایان نرسیده است. براساس آمار، در نیمه نخست امسال به سبب عرض کم محور بجنورد به جنگل گلستان موسوم به جاده مرگ 64 نفر جان خود را به علت سوانح رانندگی از دست دادند.

در نیمه نخست امسال در این محور پرتردد که ارتباط شمال با شرق کشور را برقرار می‌سازد، تردد 10 میلیون خودرو به ثبت رسیده است.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 344949