توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اهداء قلم خبرنگاران کردستان به کودکان شنگال و کوبانی
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
خبرنگاران استان کردستان در مراسم روز خبرنگار در حرکتی نمادین، قلم‌های خود را به یاد کودکان و مردم مظلوم شنگال و کوبانی تقدیم کردند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا، شامگاه پنج شنبه (16 مردادماه) در مراسم روز خبرنگار در استانداری کردستان، در حرکتی نمادین خبرنگاران حاضر در این مراسم، قلم‌های خود را به نشانه اعتراض به کشتار کودکان شنگال و مردم مظلوم این منطقه و کوبانی سوریه بر زمین گذاشتند و آن را به کودکان این مناطق تقدیم کردند.

 
در این مراسم محمود محمودی، یکی از خبرنگاران فعال استان طی سخنانی، اظهار کرد: هر چند امروز جا دارد از رنج‌های رسانه سخن بگوییم، اما درد و رنج بزرگتری مانند کشتار مردم مظلوم مناطق کُردنشین عراق و سوریه به دست گروه داعش توان سخن گفتن در مورد رسانه را از من گرفته است.

 
وی در ادامه با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته 85 کودک شنگالی از گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند، عنوان کرد: متاسفانه واقعه انفال و حلبچه دارد دوباره در حال تکرار است.

 
محمودی خاطرنشان کرد: امروز قتل عام کودکان شنگال، کوبانی و غزه به جنایتی علیه بشریت تبدیل شده و ضرورت دارد که هرچه زودتر این مسئله متوقف شود.

 
وی در پایان یادآور شد: من به یاد کودکان این مناطق قلم خود را بر زمین می‌گذارم و آن را به این کودکان تقدیم می‌کنم و از خبرنگاران استان نیز می‌خواهم که در انجام این حرکت با من همراهی کنند. به دنبال این اقدام، همه خبرنگاران حاضر در مراسم در حرکتی نمادین، قلم‌های خود را به یاد کودکان و مردم مظلوم شنگال و کوبانی تقدیم کردند.

 
همچنین در ادامه این مراسم نیز صباح حسنی، یکی دیگر از فعالان رسانه استان طی سخنانی کوتاه، اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر گروه داعش به شدت به مناطق کردنشین عراق حمله می‌کند و باید هرچه زودتر چاره‌ای برای این موضوع اندیشیده شود.

 
وی در پایان خواستار راه‌اندازی کمپینی در استان کردستان برای حمایت و پشتیبانی از مردم این مناطق شد.

 
استاندار کردستان نیز در سخنان خود در این مراسم، ضمن تقدیر از حرکت ارزشمند خبرنگاران استان کردستان در اهداء قلم‌های خود به کودکان شنگال عراق، عنوان کرد: این قلم‌ها برای نماینده سازمان ملل در تهران فرستاده می‌شود تا آن را به دست کودکان شنگالی برساند.

 
همچنین اهداء لوح تقدیر به خانواده شهید غلامرضا نریمان، از شهدای رسانه استان و قرائت بخشی از وصیت‌نامه ایشان و اجرای موسیقی کُردی توسط گروه ژوانا از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

 
در پایان این مراسم نیز خبرنگاران استان کردستان، هد‌یه‌های روز خبرنگار خود را که شامل تندیس و کیف بود در کنار قلم‌های خود به کودکان شنگال تقدیم کردند.
کد مطلب: 294044