توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله مهدوی‌کنی مجاهدی خستگی‌ناپذیر و فقیهی عالیقدر بود
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۶
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی عالم ربانی، مجاهد خستگی ناپذیر، فقیه عالیقدر و از یاران باوفای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، همچنین مدافع انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی بودند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی در نشست تخصصی خادمین و نخبگان بیرق حسینی که شامگاه سه‌شنبه در محل دفتر نماینده ولی فقیه استان البرز برگزار شد، ضمن عرض تسلیت رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس خبرگان رهبری اظهار کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی عالم ربانی، مجاهد خستگی ناپذیر، فقیه عالیقدر و از یاران باوفای رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همچنین مدافع انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی بودند.

وی افزود: خدمت به آستان اهل بیت(ع) از جمله امام حسین(ع) مدال و نشان لیاقتی که است که به خادمین حضرت اعطا شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه انقلاب اسلامی به برکت امام حسین (ع) به پیروزی رسید، تصریح کرد: دوری از مبانی فکری، اعتقادی و آرمانی اهل بیت (ع) مضرات زیادی را متوجه جامعه می‌کند.

امام‌جمعه کرج خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی می‌توانند قرارگاه اشاعه فرهنگ، آرمان‌های الهی و دینی باشند و فرهنگ ناب اسلام و انقلاب را به مردم از جمله نسل جوان منتقل کنند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی بیان کرد: قرارگاهی شدن هیئت‌ها سبب می‌شود با برنامه‌ریزی دقیق و از پیش تعیین شده برای دست‌یابی به اهداف عالی نظام و اسلام قدم برداشت.

وی با تاکید بر اینکه حرکت امام حسین (ع) برای اصلاح امور بود، خاطرنشان کرد: همه هیئت‌ها موظف هستند که از حیثیت خود در هر شرایطی دفاع کنند.

امام‌جمعه کرج ضمن تاکید بر مقوله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر بستر حرکت امام‌حسین (ع)  بود این در حالی است که در برخی از هیئت‌های استان منکر مسلم انجام می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه هیئت‌ها بسیار تاثیرگذار هستند، اظهار کرد: تاثیری که هیئت‌ها بر روی افراد می‌گذارند بسیار حائز اهمیت است به گونه‌ای که این امر یک سال جامعه را بیمه می‌کند.

وی بیان کرد: واعظان، مداحان و مرثیه سرایان عزاداری اهل بیت( ع) نقش تعلیمی موثری را در جامعه ایفا می‌کنند به همین منظور می‌توان با اقدامات درست و سازماندهی شده بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کرد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به نقش هدایت‌گری امام‌حسین(ع) گفت: هدایت‌گری و هادی بودن جزء افتخارات ائمه (ع) و پیامبران است که این موهبت در اهل‌بیت به امام‌حسین (ع) عطا شده است؛ به همین دلیل این حضرت با شناخت کامل مسائل سعادت بشر چراغ هدایتی برای تمام مردم دنیا است.

امام‌جمعه کرج با بیان لزوم فهمیدن تبعیت و ولایت پذیری خاطرنشان کرد: مطالب ارائه شده توسط مداحان و واعظان در مراسم عزاداری باید ساماندهی و برنامه‌ریزی شده باشد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 322962