توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برخورد پلیس تهران با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی از اول آبان
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد برچسب معاینه فنی از اول آبان ماه در پایتخت خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛سرهنگ سعید سپهری افزود: این طرح شامل تمامی خودروها اعم از عمومی، شخصی و دولتی می شود و پلیس با شدت و قوت این طرح را اجرا و با متخلفان برخورد جدی می کند.

به گفته وی هم اکنون خودروهای فاقد برچسب معاینه فنی 200 هزار ریال جریمه می شوند و در صورت افزایش آلایندگی هوا و ایجاد شرایط بحرانی از تردد اینگونه وسائط نقلیه جلوگیری می شود.

این طرح به گفته سرهنگ سپهری با همکاری سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران اجرا می شود و دارندگان خودروهای فاقد برگه معاینه فنی باید برای دریافت این برگه به مراکز معاینه فنی در تهران مراجعه کنند تا مشکلی برای تردد نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حدود نیمی از خودروها در تهران فاقد برگه معاینه فنی هستند، اظهار کرد: با خودروهای فاقد معاینه فنی و یا وسائط نقلیه ای که برچسب معاینه فنی دارند اما از شرایط و ضوابط لازم برخودار نیستند،نیز برخورد می شود.

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: وضعیت و شرایط وارونگی هوای تهران در فصل پاییز موجب شده تا با اجرای این طرح در پایتخت از تشدید آلودگی هوا و ایجاد حالت بحرانی و آلایندگی شدید جلوگیری شود.

وی خودروهای دودزا و آلاینده و خودروهای بدون برگ معاینه فنی از اول آبان با پلاک اعزام به تعمیرگاه مواجه می شوند و مالکان این خودروها 10 روز مهلت خواهند داشت تا رفع نقص کنند و اگر رفع نقص خودرو در این مهلت صورت نگیرد از تردد وسائط نقلیه آنها جلوگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه پلاک اعزام به تعمیرگاه در اختیار تمام تیم های یگان این مجموعه قرار گرفته است، گفت: همکاران این مجموعه به صورت محسوس و نامحسوس در معابر عمومی تهران حضور دارند و با اینگونه خودروها برخورد می کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 322665