توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار: همدان بهشت سرمایه گذاری ایران است
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱
استاندار همدان گفت: همدان بهشت سرمایه گذاری ایران است و زمینه حضور برای سرمایه گذاران در این استان فراهم شده است.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد ناصر نیکبخت' روز دوشنبه در جمع هیات تجاری اقلیم کردستان عراق که به همدان سفر کرده اند به این هیات پیشنهاد کرد: با توجه به برقراری پرواز مستقیم همدان به دوبی و فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری در این استان، دفتر تجاری برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و سایر نیازمندی ها خود در استان همدان راه اندازی کنند.

وی اضافه کرد: همه مسوولان استان همدان علاقمند هستند که با اقلیم کردستان مراودات بازرگانی، تجاری و اقتصادی مناسبی داشته باشند.

استاندار همدان گفت: جدای از منافع اقتصادی، استان همدان علاقمند است نیازمندی های ضروری اقلیم کردستان را فراهم کند و این آمادگی را دارد که همه نیازهای زندگی و فعالیت های بازرگانی اقلیم کردستان را پاسخگو باشد.

نیکبخت اضافه کرد: استان همدان به تنهایی می تواند در همه ابعاد از جمله کشاورزی ، صنعتی، بازرگانی و همه کالاهای مورد نیاز اقلیم کردستان را فراهم کند.

وی افزود: در مراودات بازرگانی و اقتصادی هر دو طرف باید امانتداری و منافع یکدیگر را به خوبی ایجاد، حفظ و استمرار دهند و از قومیت کرد و مردان بزرگ ایران غیر از این انتظار نیست.

استاندار همدان گفت: با برنامه های مناسب دولت تدبیر و امید در جمهوری اسلامی و رهبری های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، شرایط بسیار مناسبی در توسعه کشور و استان ایجاد شده است.

نیکبخت با بیان اینکه بیشترین شرایط توسعه اقتصادی در کشور را استان همدان دارد ،گفت: این استان به لحاظ گردشگری، اقلیمی، کشاورزی و ایجاد صنایع بزرگ شرایط مناسبی برای توسعه دارد.

وی اضافه کرد: آثار تاریخی بسیار با عظمتی در استان همدان وجود دارد که غار علیصدر و شهر سفال لالجین که گردشگری را بسیار تقویت می کند از جمله این آثار است و مسوولان به دنبال ایجاد گردشگری سلامت در استان هستند.

وی گفت: به دلیل شرایط خوب استان همدان، مسوولان می تواند در زمینه خدمت رسانی به همسایگان در حوزه خلیج فارس ، اقلیم کردستان و سایر همسایگان مراودات تجاری داشته باشند.

وی اضافه کرد: اقلیم کردستان برای تامین نیازمندی های خود باید نسبت به استان همدان حساب ویژه ای باز کنند و با توجه به این تعاملات همدان آمادگی فراهم کردن نیازهای اقتصادی و بازرگانی اقلیم کردستان را دارد.

وی گفت: مدیران اقتصادی استان همدان و استانداری آمادگی هر گونه پیشنهاد برای حل مشکلات و رایزنی با هیات تجاری اقلیم کردستان را دارد.

وی تاکید کرد: بازار ایران امن ترین بازار منطقه در همه طول و عرض جغرافیای منطقه است.

استاندار همدان گفت: هیات تجاری اقلیم کردستان باید با مدیران مختلف استان همدان از جمله بخش های اقتصادی، کشاورزی و گردشگری مذاکرات نزدیک تر و ریزتری داشته باشند و موانع کوچک برای تعامل را از بین ببرند.

نیکبخت افزود: با راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری که روز سه شنبه با حضور معاون وزیر در همدان انجام می شود جواز تاسیس برای سرمایه گذاران در استان همدان به نیم روز خواهد رسید.

استاندار همدان در ادامه گفت: همدان 500 سال پایتخت امپراطوری ایران بود و افتخارات زیادی را در کشور بزرگ ایران به نام خود ثبت کرده است و همه مسوولان در تلاش هستند اهمیت و استعداد و لیاقت همدان را در حد نام و شان خود ایجاد کنند.

هیات تجاری اقلیم کردستان برای بازدید از واحدهای تولیدی خصوصی و تعاونی، بنگاه های اقتصادی ، شرکت در همایش سرمایه گذاری استان همدان به همدان سفر کرده است.

هیات تجاری اقلیم کردستان عراق در اولین روز سفر خود با حضور در آرامگاه بوعلی سینا به مقام شامخ این دانشمند بزرگ ادای احترام کردند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331269