توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان آبیک:
سواد آموزی آبیک به صورت پیمانی به معلمان حق‌التدریس واگذار شد
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۲
مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان آبیک گفت: کار سواد آموزی به بی‌سوادان و کم سوادان آبیک به صورت پیمانی به معلمان حق‌التدریس واگذار شد.
به گزارش عرش نیوز؛شاپور علی‌نیا صبح امروز در جلسه شورای سواد آموزی شهرستان آبیک که با حضور عبدالحسین دادشی فرماندار آبیک، مهرداد یحیایی مدیر آموزش و پرورش آبیک و جمعی از مسئولان شهرستان آبیک برگزار شد، اظهار داشت: امسال 116 نفر در شهرستان آبیک زیر پوشش اداره سواد آموزی قرار دارند.

وی با اشاره به این نکته بیشتر سواد آموزان تحت پوشش سواد آموزی بالای 30 سال دارند، افزود: از بین 116 نفری که تحت پوشش اداره سواد آموزی شهرستان آبیک قرار دارند، یک نفر بین 10 تا 15 سال، دو نفر بین 15 تا 20 سال، 17 نفر بین 20 تا 30 سال و 96 نفر بالای 30 سال قرار دارند.

مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان آبیک با اشاره به آمار سواد آموزان نهضت سواد آموزی در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: تعداد دو هزار و 919 نفر از سال 88 تا 91 زیر پوشش نهضت سواد آموزی شهرستان آبیک قرار داشت که کارهای سواد آموزی به صورت پیمانکاری به معلمان حق‌التدریسی واگذار شد.

وی با اشاره به چگونگی شروع فعالیت نهضت سواد آموزی در شهرستان آبیک تصریح کرد: نهضت سواد آموزی در شهرستان آبیک همزمان با سراسر کشور به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد در همین راستا افراد بی‌سواد شهرستان آبیک شناسایی و در سامانه نهضت سواد آموزی شهرستان ثبت شده اشت که در حال حاضر نیز مستندات آماری آن وجود دارد.

علی‌نیا مهاجرپذیر بودن شهرستان آبیک را مهم‌ترین مشکل بی‌سوادی در این شهرستان دانسته و بیان کرد: مهاجرانی که به شهرستان آبیک می‌آیند از اقشار ضعیف و کم در آمد استان‌های محروم همسایه قزوین هستند از این رو سبب شده تا آمار بی‌سوادی در شهرستان آبیک روز به روز افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به این نکته که باید از تمام ظرفیت‌های شهرستان آبیک به جهت مبارزه با بی‌سوادی در این شهرستان استفاده کرد، گفت: ائمه جمعه و جماعات شهرستان آبیک در این راستا نقش بسزایی را می‌توانند ایفا کنند از این رو درخواست می‌کنیم که همکاری لازم را با نهضت سواد آموزی داشته باشند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 351564